ПІН-конверт – це спеціальний паперовий конверт, в якому зберігається та передається одержувачу або власнику банківської картки ПІН-код для доступу до рахунку, що є конфіденційною інформацією. Конверти виготовляються на замовлення банків переважно у чорно-білому виконанні. На ПІН-конвертах будь-коли друкується назва та логотип банку, тобто. вони практично знеособлені та універсальні.
Для забезпечення захисту від несанкціонованого доступу до персональної інформації про ПІН-код, ПІН-конверти можуть бути три, чотири або п’ятишарові, тобто. захисні шари забезпечують неможливість перегляду даних у закритому конверті. Крім того, несанкціонований перегляд ПІН-коду виключає захисна растрова сітка, що наноситься на шари.
Матеріалом для виготовлення конверту служить самокопіювальний папір. Конверт згортається з певної конкретним банком кількості шарів та заклеюється. Друк самого коду здійснюється за допомогою матричного або лінійного принтера. Ударний принцип цих друкованих пристроїв дозволяє нанести цифри на внутрішню частину конверта, не відкриваючи його.
Генерація ПІН-кодів – це закритий процес, процедуру їх виготовлення жодна людина не бачить. Друк кожної партії PIN-конвертів завершується очищенням пам’яті комп’ютера. Щоб контролювати безпеку цього процесу, у робочому приміщенні, за правилами, має бути 2 та більше працівників. Це забезпечує фактор взаємного контролю.
У банки картки та конверти з ПІН-кодами доставляються різними рейсами, у відділеннях вони також зберігаються окремо і зустрічаються лише при видачі клієнту.
Для забезпечення конфіденційності інформації, закладеної в ПІН-конверті, він повинен бути розкритий лише особисто власником картки, до якої він належить. У зв’язку з цим:
- При отриманні конверта перевірте його цілісність, у разі порушення герметизації вимагайте його заміни іншою.
- Не довіряйте розтину конверта стороннім людям, у тому числі і працівникам банку.
- За жодних обставин не повідомляйте ПІН-код, який знаходиться в конверті третім особам. Особливо працівникам банку!
- Запам’ятайте свій особистий секретний код або запишіть його без позначок у місце, доступне лише вам. Конверт після цього бажано вбити.
Слід зазначити, що епоха ПІН-конвертів закінчується, оскільки банками розробляються і впроваджуються нові технології випуску карт без ПІН-конвертів. Тепер клієнт може самостійно вибрати ПІН-код у момент отримання картки у відділенні банку або отримати ПІН-код для нової картки у вигляді СМС-повідомлення на номер свого мобільного телефону.