Вексельна програма

Вексельна програма – Спосіб залучення інвестицій за допомогою векселів.

Розробляючи вексельну програму, компанії та банки залучають кошти для свого бізнесу. Для організацій вексельна програма є альтернативою отримання банківських кредитів.

Така схема дає низку переваг:

  • Вексель – не емісійний цінний папір. Випуск векселів не потрібно реєструвати, тобто проходити складну та тривалу процедуру у державних органах. Будь-яка організація або навіть приватна особа – керівник компанії може виписувати векселі.
  • Для випуску векселів, на відміну отримання банківського кредиту, не потрібно внесення застави, і навіть оплати страховки.
  • Використовуючи векселі, не треба позичати відразу певну суму – можна отримувати запозичення у міру виникнення необхідності в грошових засобах для реалізації того чи іншого проекту.
  • Компанія має можливість рефінансувати заборгованість, коли це потрібно, випускаючи нові векселі.
  • Компанія, що проводить вексельну програму, набуває публічної кредитної історії. Стає відомою серед потенційних кредиторів, заробляє певні плюси до своєї репутації серед бізнес-партнерів.

Єдиний недолік вексельної програми, порівняно з банківським кредитом, — вища ціна запозичень. Але це пояснюється тим, що вексель є незабезпеченим зобов’язанням, а тому відсоткова ставка за ним має бути вищою, ніж за позикою, за яку внесено заставу.

Для проведення вексельної програми, як правило, приймається рішення про випуск серії цінних паперів певного стандартного для компанії номіналу та на найбільш зручний термін.

У ряді випадків у проведенні вексельної програми надають допомогу фінансові компанії та банки. З іншого боку, у Росії створено спеціалізована організація – Асоціація учасників вексельного ринку. Члени цієї організації – фінансові компанії та банки – виробили власні стандарти вексельних програм для зручності позичальників та кредиторів.

Залишити коментар:

Site Footer