Ресурси банку — усі кошти, що знаходяться у розпорядженні банку та використовуються ним для видачі кредитів та інших активних операцій, а також ті, що зберігаються як банківські резерви. Ресурси банку формуються у вигляді пасивних операцій (детальніше див. див. Формування ресурсів комерційних банків).
За способом освіти ресурси кредитної організації поділяються на власні та залучені кошти.
Власні кошти – Статутний капітал, резервний та інші спеціальні фонди, а також нерозподілений прибуток банку. На частку власних коштів припадає в середньому 10-30% усієї ресурсної бази кредитної організації.
Залучені засоби – Кошти, отримані від клієнтів кредитної організації та запозичені в банківському секторі. Це кошти юридичних і фізичних осіб, розміщені на депозитних, розрахункових та інших рахунках, позикові кошти, і навіть одержувані банком від випуску власних цінних паперів, здійснення інших операцій, збільшують ресурсну базу кредитної організації, і ринку міжбанківського кредитування. Залучені кошти займають 70-90% всіх банківських ресурсів та виступають основним джерелом їх формування.
Ресурси банку можна класифікувати за їхньою вартістю, впливом на ліквідність та прибутковість банку тощо. Наприклад, розділити за вартістю ресурси можна на дешеві та дорогі. Так, вклади до запитання для банку дешевим ресурсом, а термінові депозити і довгострокові позики на міжбанківському ринку – дорогим.
Крім того, структура ресурсів окремо взятого банку відрізнятиметься за своїм якісним та кількісним складом від структури ресурсів іншого банку. Так відбувається оскільки кредитні організації різняться за видами діяльності, складу здійснюваних ними операцій, кількості і якості клієнтської бази, вони по-різному проводять депозитну і кредитну політику тощо.
Кредитна організація має підтримувати певне співвідношення між власними та залученими коштами. Центральний банк з оцінки ліквідності кредитних установ встановлює певні обов’язкові співвідношення (нормативи) між цими джерелами ресурсів (див. наприклад Нормативи ліквідності, Норматив адекватності регулятивного капіталу).