Консолідація позик

Консолідація позик — продовження терміну дії раніше випущених позик (короткострокових та середньострокових) та перетворення їх на довгострокові або безстрокові. Консолідація позик здійснюється шляхом додавання відсоткових купонів до облігацій старих позик, термін дії яких продовжено, або шляхом заміни облігацій старих позик на облігації нової позики.

Консолідація позик (funding) – зміна умов позик, що з їх термінами; один із методів управління державним боргом.

Консолідація позик, як правило, передбачає збільшення термінів обігу випущених позик шляхом переведення поточних зобов’язань та короткострокових позик у довгострокові. Зазвичай консолідація має примусовий характер і здійснюється шляхом додавання відсоткових купонів до облігацій старих позик, термін дії яких продовжується, або шляхом заміни облігацій старих позик на облігації нової позики. Часто консолідацію позик об’єднують із конверсією позик.

Вперше консолідацію позик проведено в 1749 р. в Англії у зв’язку з конверсією державних 4%-них облігацій у 3,5%-ні. У дореволюційній Росії консолідації застосовувалися до державних залізничних позик. Так було в 1870-1884 гг. Різнотипні окремі залізничні позики з термінами обігу до 4-х років були об’єднані в 6 випусків «5% консолідовані облігації Російських залізниць» з термінами обігу до 8-ми років. У 1936 р. у колишньому СРСР було проведено консолідацію вільно зверталися позик, раніше розміщених за підпискою (Третьої позики індустріалізації, всіх випусків позики «П’ятирічка – чотири роки», перших 3 випусків позики другої п’ятирічки), з обміном старих облігацій на нові боргові зобов’язання Державної внутрішньої позики другої п’ятирічки з терміном звернення до 20-ти років (при цьому термін позик було збільшено вдвічі).

Залишити коментар:

Site Footer