Консолідація заборгованостей

Консолідація заборгованостей (англ. debt consolidation) – об’єднання кількох кредитних рахунків на одному з метою виплати заборгованості, як правило, за зниженими ставками. Консолідація заборгованостей – це один із способів упорядкувати свої борги за декількома кредитами у різних банках. Суть у тому, що позичальник бере один великий кредит, аби погасити кілька існуючих боргів та провадити виплати в рамках єдиного боргу.

У споживчому кредитуванні дана методика поширена у розвинених країнах, консолідацією заборгованостей займаються підприємства-посередники. На перший погляд, даний спосіб управління заборгованістю є вигідним: одним кредитним рахунком управляти легше, ніж кількома, відсоткові ставки можуть бути знижені та ін. Але експерти попереджають, що в результаті клієнти часто виплачують за програмами консолідації заборгованостей більше, ніж могли б виплатити при звичайному погашення кредитів Крім того, у цій сфері було чимало випадків шахрайств та невиконаних зобов’язань з боку несумлінних компаній-посередників.

Консолідація боргу – продовження терміну дії боргу, позики за допомогою перетворення боргу на більш довгостроковий або безстроковий, об’єднання кількох боргів (позик) в єдиний з можливою зміною величини позичкового (позикового) відсотка. Застосовується як метод управління державним боргом (див. також Консолідація позик).

Залишити коментар:

Site Footer