Євронота

Євронота (euronote) – різновид «єврокомерційного векселі» (euro-commercial paper); є короткостроковий відчужуваний простий вексель (note) на пред’явника (bearer). Номінали цих векселів можуть бути виражені в будь-якій валюті, однак зазвичай євроноти бувають доларовими або євро. Середньострокова кредитна програма на основі регулярного випуску євронот із банківською підтримкою (euronote facility) є формою програми випуску євронот (note issuance facility), що здійснюється банківським синдикатом, що гарантує векселі.

Євронота — короткострокове зобов’язання із плаваючою процентною ставкою. Розміщується на євровалютному ринку. Випускаються із гарантіями банку для забезпечення кредитів у середньостроковому періоді.

Євроноти випускаються терміном від 3 до 8 місяців і виходять з LIBOR (з премією за банківські послуги), тобто. за стандарт приймається ставка за короткостроковими кредитами, що надаються лондонськими банками зазвичай на зазначений вище термін. Але в окремих випадках ставка ЛІБОР може змінюватись терміном від однієї ночі до 5 років.

Фактично євроноти є короткострокові цінні папери і використовуються переважно для надання середньострокових кредитів. Емітенти укладають угоду з банками, за якою зобов’язуються викуповувати у них євроноти протягом 5-10 років у міру закінчення терміну попереднього випуску, що гарантує позичальникам середньострокове кредитування.

Євроноти бувають глобальними та універсальними, що відрізняються тим, що інвесторам видаються свідчення на пред’явника.

Також існують середньострокові євроноти (Medium Term Notes, MTN), що є іменними зобов’язаннями, що випускаються на строк від декількох місяців до п’яти років і адресовані певним інвесторам. Подібні позики допомагають заощаджувати на комісійних за андеррайтинг.

Середньострокова євронота – негарантована євронота з терміном погашення до 5 років, що випускається безпосередньо на ринок. Середньострокові євроноти пропонуються на продаж постійно, а не одноразово. Середньострокова євронота — один із видів євроноти (приватний випадок), що відрізняється відсутністю гарантій погашення, наявністю іменної адресованості певному інвестору та обмеженим терміном погашення (до п’яти років). По суті, це боргове зобов’язання, деноміноване в євровалюті і прив’язане до індексу ЛІБОР. Середньострокові євроноти емітуються для консолідації коштів під час оформлення середньострокових позик.

Залишити коментар:

Site Footer