Єврокредити

Єврокредити (Eurocredits) – кредити у євровалютах. Різновид міжнародного кредиту. Поняття єврокредити виникло наприкінці 50-х років. у зв’язку із формуванням валютного євроринку. Більшість єврокредитів надавалася в євродоларах, але їхня частка знижувалася у зв’язку з використанням євромарок, єврошвейцарських франків, євроієн та інших валют.

Форми єврокредитів різноманітні. Найбільш проста – надання єврокредитів у повній сумі за твердою ставкою на весь термін, зазвичай, не більше року. Для страхування відсоткового ризику євробанки вдаються до рефінансування такий самий термін на світовому грошовому євроринку.

На світовому євроринку капіталів практикуються середньо- та довгострокові єврокредити на умовах «стенд-бай» (див. Кредит «Стенд-бай») та поновлення (роловерний кредит). У першому випадку євробанк надає позичальнику обумовлену суму на договірний термін використання, який поділяється на короткі періоди (3, 6, 9, 12 місяців). Плаваюча ставка встановлюється на кожний період, який переглядається з урахуванням динаміки ставок LIBOR на євроринку.

Умови та форми роловерних кредитів різні, але для цих угод характерні обов’язкові елементи:

  • характеристика партнерів;
  • сума;
  • ціль;
  • валюта єврокредиту;
  • порядок та строки погашення;
  • вартість кредиту та гарантії щодо нього та ін.

Поряд із традиційними міжнародними банківськими єврокредитами все частіше надаються синдиковані єврокредити через синдикати та консорціуми банків, що спеціально створюються, за участю від 2 до 40 кредитних установ різних країн (див. Консорціумний кредит).

Єврокредити є важливим джерелом міжнародного кредитування.

Залишити коментар:

Site Footer