Єврооблігації

Єврооблігації (eurobonds) – боргові цінні папери, купонні облігації, розміщені міжнародному фінансовому ринку. Як правило, номіновані у валюті не тієї країни, де перебуває емітент. Основна валюта єврооблігацій – долар США (його частка – 40%). Єврооблігації випускаються також у євро, ієнах, швейцарських франках та інших валютах.

Єврооблігації випускають уряди, міжнародні організації, великі корпорації, компанії та банки. Первинне розміщення проводиться через синдикат андеррайтерів. Основними власниками паперів стають інституційні інвестори – інвестиційні, пенсійні фонди, страхові компанії. Єврооблігації випускаються терміном від 1 до 30 років.

На відміну від класичної облігаційної позики, єврооблігації розміщуються одночасно на фондових ринках кількох країн (наприклад, єврооблігації в доларах США поширюються в Японії, Німеччині, Швейцарії).

Емісія єврооблігацій здійснюється банківським консорціумом чи міжнародною організацією. Інвестори купують єврооблігації на основі котирувань національних ринків. На єврооблігації меншою мірою, ніж на класичні облігаційні позики, поширюються вимоги державного регулювання та національні правила проведення операцій із цінними паперами країни, у валюті якої вони деноміновані. Відсоток купона єврооблігацій не оподатковується «у джерела доходу».

Різновиди єврооблігацій – звичайні з фіксованою та плаваючою ставкою; боргові зобов’язання, що конвертуються на акції.

Вторинний ринок єврооблігацій обслуговується Міжнародною асоціацією дилерів з ринків цінних паперів (International Securities Market Association, раніше Association of International Bond Dealers), а також системою Euroclear. Ринок єврооблігацій використовується як джерело фінансування інвестицій, покриття дефіциту державного бюджету та рефінансування позик.

Нині приставка «євро» — скоріше данина традиції, бо звертаються до єврооблігацій не лише в Європі, а й в Азії, насамперед у Сінгапурі, Японії, Гонконгу.

За єврооблігаціями прийнято вважати рік рівним 360 та місяць 30 дням. Ці цифри важливі для правильного розрахунку купонного доходу при купівлі або продажу.

Залишити коментар:

Site Footer