Гарантовані заощадження

Гарантовані заощадження (guaranteed savings) – законодавчо встановлені типи та форми вкладів населення, за якими прийнято процедуру відшкодування у разі, якщо кредитний інститут не здатний самостійно здійснювати виплати вкладникам (Див. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб).

Гарантовані заощадження можуть бути представлені у вигляді вкладів до запитання, термінових вкладів, ощадних сертифікатів та інших цінних паперів, розміщених кредитною організацією серед населення. Гарантуватися заощадження можуть за допомогою національної системи страхування депозитів кредитних організацій через фонд страхування депозитів, і у вигляді надання державної гарантії заощаджень населення.

У системі страхування депозитів гарантовані заощадження можуть відрізнятися за типом валюти (у національній валюті та інвалюті), за порядком та обсягами відшкодування (ліміт відшкодування). Ліміт відшкодування вкладникам встановлюється фондом страхування депозитів у відсотковому співвідношенні або на кожен рахунок (з розрахунку на депозит), або на кожну фізичну особу (з розрахунку на вкладника) залежно від капіталу банку та обсягу створених ним страхових резервів.

Залишити коментар:

Site Footer