Диспач

Диспач (dispatch (money)) – винагорода фрахтувальнику за закінчення навантаження або вивантаження до закінчення сталійного часу. Премія виплачується судновласником фрахтувальнику (вантажовласнику) за договором морського перевезення за дострокове навантаження та/або вивантаження судна порівняно з нормами, зумовленими чартером або коносаментом.

Сталійний час (термін, протягом якого перевізник надає та тримає судно під навантаженням/вивантаженням без додаткових до фрахту платежів) обчислюється в робочих днях, годинах та хвилинах, починаючи з наступного дня після подання повідомлення про готовність судна до навантаження/вивантаження, та визначається угодою сторін, а за відсутності такої угоди – термінами, зазвичай прийнятими у порту навантаження.

Як правило, розмір диспача за відсутності угоди сторін обчислюється в половинному розмірі плати за простий або дорівнює половині ставки демереджа, передбаченого в договорі морського перевезення за затримку судна при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт (вантажних операцій) понад термін, обумовлений умовами договору.

Якщо операція почалася на початок сталійного часу, фактично витрачене неї час зараховується в сталійний час. Час, протягом якого операція не проводилася з причин, що залежать від фрахтувача, включається у сталійний час. У сталійний час не включається час, протягом якого навантаження/вивантаження не проводилося з причин, що залежать від перевізника, або внаслідок непереборної сили або гідрометеорологічних умов, що створюють загрозу збереженню вантажу або запобігають його безпечному завантаженню/вивантаженню.

Терміном «диспач» називається також відрізок між сталійним часом та терміном закінчення вантажних операцій згідно з умовами чартеру.

Залишити коментар:

Site Footer