Дата платежу за кредитом

Дата платежу за кредитом кожним банком визначається по-різному. Механізм встановлення дати платежу залежить від технологій, які застосовує фінансова організація. Тому деякі банки надають своїм клієнтам можливість самостійно вибрати цю дату, інші ж прив’язують її на момент видачі кредиту.

Наприклад, в одному банку позичальник може вибрати будь-яку зручну для нього дату, але при цьому перший платіж повинен припадати на робочий день, а останній – на будь-який день тижня, крім неділі. Також перший платіж здійснюється не раніше 10 і пізніше 30 днів із дати видачі кредиту.

В іншому банку сума щомісячного платежу списується банком в останній день кожного відсоткового періоду, що починається з наступного дня після дати надання позики.

Третій банк має більш жорстку прив’язку до моменту видачі кредиту: як дати платежу береться день фактичного оформлення позики.

Четвертий банк використовує диференційований підхід до встановлення платіжної дати залежно від виду кредиту. За кредитом готівкою вона встановлюється за бажанням клієнта, за іншими товарами залежить від дати укладання договору.

Деякі банки, у зв’язку з суттєвим навантаженням на ІТ системи банку в кінці звітних періодів, можуть встановлювати інші умови, наприклад, клієнт може вибрати для погашення платежу будь-який день місяця, крім 29, 30 та 31-го числа або для погашення можлива будь-яка дата з 3-го по 27-е число кожного місяця за всіма програмами споживчого кредитування.

Списання платежу проводиться банками в призначену дату за графіком, але багато кредитних організацій рекомендують вносити кошти трохи раніше, хоча б протягом дня. Деякі фінустанови передбачають рекомендовані дати оплати: наприклад, така дата встановлюється за десять календарних днів до дати списання. Деякі банки при підписанні кредитного договору попереджають, що за відсутності на рахунку коштів за десять днів до списання позичальнику нараховуються штрафи, але водночас це не вважається простроченою заборгованістю, яка негативно вплинула б на кредитну історію клієнта. Ця міра пов’язана з тим, що у випадку, якщо клієнт здійснює оплату через сторонні організації, наприклад, через відділення поштового зв’язку, термін надходження платежу може затягнутися, і за кредитом виникне прострочена заборгованість.

Майже всі банки, якщо дата платежу у визначені місяці припадає на вихідні або святкові дні, переносять її на перший найближчий робочий день, а прострочення рахується з наступного дня.

Деякі фінансові установи дають своїм клієнтам можливість змінити встановлену дату платежу. Як правило, банки змінюють розрахунковий день лише за споживчими кредитами. По іпотечним позикам зміна дати платежу тягне за собою необхідність перевипуску та нотаріального переоформлення договорів – це досить трудомісткий процес, тому дана послуга пропонується на ринку рідко.

Багато кредитних організацій нагадують про дату чергового платежу через SMS-повідомлення, розсилаючи їх зазвичай за певну кількість днів до дати планового погашення.

Залишити коментар:

Site Footer