Біометричний банкомат

Біометричний банкоматБіометричний банкомат – це програмно-технічний пристрій нового типу, що здійснює прийом та видачу готівки, а також інші операції на основі біометричної ідентифікації власника рахунку. Наприклад, розпізнавання клієнта може здійснюватися за відбитками пальців, малюнку кровоносних судин кисті руки, сукупності геометричних даних долоні, райдужній оболонці ока тощо. буд. Ці унікальні дані людини замінюють введення ПІН-коду чи доповнюють його. Порівняно із звичайними АТМ біометричні банкомати мають надійніший захист від несанкціонованого доступу до рахунків клієнтів.

Щоб клієнт міг здійснювати операції через такий пристрій, він повинен попередньо передати в банк свої біометричні дані, які будуть внесені в спеціальну базу даних та/або записані на чіп картки.

Усередині біометричного банкомату знаходиться сенсорний пристрій, який зчитує унікальні дані людини. Ці відомості скеровуються в банк і звіряються з базою. При їхньому збігу клієнт отримує доступ до свого рахунку.

Сьогодні такі апарати використовують у банках Японії (близько 80 тис. банкоматів), Бразилії, Польщі, Туреччини, Нігерії та інших країн.

Наприклад, у вересні 2012 року японський банк Ogaki Kyoritsu встановив перший біометричний банкомат, скористатися яким можна без застосування банківської картки. Щоб провести операцію, клієнту достатньо піднести долоню до сканера (на невелику відстань), ввести дату свого народження і ПІН-код. Після цього система відкриє доступ до рахунку.

Ідея впровадження такої технології в Японії з’явилася після стихійного лиха, що сталося 11 березня 2011 року. Тоді в Японії стався руйнівний землетрус (він був визнаний шостим за потужністю в сучасній історії людства), а потім цунамі. Внаслідок цієї катастрофи багато людей втратили свої документи, банківські картки і, відповідно, можливість скористатися грошовими коштами.

На вітчизняному ринку сьогодні біометричні банкомати не застосовуються, хоча деякі кредитні організації запускали пілотні проекти з ідентифікації користувачів з використанням відбитків пальців.

Залишити коментар:

Site Footer