Зарплатна картка

Зарплатна картка – банківська картка, призначена для виплати заробітної плати та інших грошових нарахувань (премій, відрядження, матеріальної допомоги тощо) співробітнику організацією, яка уклала договір на обслуговування з банком у рамках зарплатного проекту.

Як правило, для зарахування заробітної плати випускаються дебетові картки, але багато банків встановлюють до них ліміт овердрафту. Він може становити дві та більше зарплати.

Разом із зарплатною карткою працівник може отримати безкоштовний доступ до системи дистанційного обслуговування банку (інтернет-банкінг), за допомогою якої відстежуватиме стан рахунку картки та здійснюватиме різноманітні платежі у будь-який час, не виходячи з дому чи офісу.

Функціональні можливості зарплатних карток такі ж, як і у звичайних дебетових або дебетових з дозволеним овердрафтом. Якихось обмежень при використанні зарплатних банківських карток не встановлюється.

Основні переваги заробітної картки для працівника:

  • відсутність черг у касі у дні зарплати;
  • повна конфіденційність інформації;
  • спеціальна програма для власників зарплатних карток (підвищені відсоткові ставки за депозитами, більш «м’які» умови кредитування, різні партнерські програми тощо);
  • можливість отримання готівки як на території країни, а й її межами;
  • можливість оплати за послуги та товари у торгових та сервісних точках безготівковим шляхом, у т.ч. у мережі Інтернет.

Співробітник має право відмовитись отримувати зарплату на картку. Для цього йому на роботі необхідно написати відповідну заяву. Не буде порушенням трудової дисципліни.

При звільненні банк має право вимагати здати картку, але, написавши відповідну заяву, співробітник може продовжити користуватися нею, тільки витрати на її обслуговування він нестиме сам. Ряд банків у такому разі автоматично переводять картку на новий тарифний план. Ліміт овердрафту нею відключається.

Залишити коментар:

Site Footer