Викупний фонд (фонд погашення) (redemption fund) – заздалегідь формовані шляхом регулярних відрахувань фінансові засоби, призначені для викупу (погашення) у передбачений термін раніше емітованих підприємством цінних паперів (облігацій, векселів).
Викупний фонд – положення, що включається в деякі контракти на випуск привілейованих акцій (preferred stock) і облігацій (bond), що вимагає, щоб сторона, що випустила, зробила все можливе для придбання зазначеної кількості акцій або облігацій щорічно за ціною, що не перевищує номінальної вартості. Викупний фонд створюється з стабілізації ринку. Так, якщо ціна акції впаде до або нижче за ціну, заявлену при випуску, то компанія викуповує частину акцій.
На відміну від положень про фонд погашення (sinkingfund), які вимагають, щоб щороку погашалася певна кількість облігацій, положення про випускний фонд вимагає, щоб було зроблено тендерну пропозицію; якщо цінних паперів не представляються, де вони погашаються. Положення про випускний фонд служить інтересам інвесторів у періоди зростання відсоткових ставок, коли ціна погашення вище, ніж ринкова ціна, і прибуток може бути розміщений під вищий дохід.
Викупний фонд – фонд, до якого регулярно зараховуються суми для майбутнього погашення позики, позики; Створення фонду зазвичай є умовою випуску позики або отримання позички і розглядається як їхня гарантія.
Викупний фонд (фонд погашення) (sinking fund) – фонд, що засновується для заміни “виснаженого” / зношуваного активу (wasting asset) до закінчення терміну користування ним. Як правило, для створення фонду, кошти з якого повинні сприяти заміні до певного моменту зношеного активу, щорічно відкладається певна сума з урахуванням очікуваної процентної ставки. Деякі вважають, що суми, що відкладаються на цілі амортизації (depreciation), повинні дорівнювати щорічним сумам, необхідним для поміщення в передбачуваний викупний фонд (фонд погашення).