Встановлення відсоткові ставки за кредитами є важливим компонентом кредитної роботи. Воно також є важливим елементом прибутковості банку. Процентна ставка, встановлена банком для клієнта, має бути конкурентною по відношенню до ставок, які пропонують інші банки. Але, водночас, вона має забезпечувати дохід, що компенсує кредитний ризик банку та витрати на обслуговування кредиту. Інакше кажучи, якщо процентні ставки дуже низькі, банк втрачає дохід, якщо вони занадто високі, банк жертвує зростанням (детальнішу інформацію читай у статті Рівень процентної ставки за кредитами).
Навіть невеликі зміни у ставках можуть суттєво вплинути на дохід банку. Гнучкість у встановленні відсоткових ставок є перевагою у конкуренції. Але це не означає, що банк повинен намагатися перевершити своїх конкурентів у разі кожного потенційного кредиту. Зростання за допомогою постійної підтримки найнижчих процентних ставок не є здоровим зростанням.
Ставки різняться залежно від типу кредиту та типу позичальника. Банк повинен розрахувати «мінімальну ставку кредитування», яка буде основою для встановлення відсоткових ставок на всі кредити відповідно до їх розміру та якості (класу фінансового стану).
Це також могло допомогти позичальникам усвідомити політику банку щодо встановлення відсоткових ставок.
Для того, щоб зрозуміти сам механізм встановлення відсоткових ставок за кредитами, необхідно детально розглянути нижченаведені компоненти:
- фактори, що впливають на визначення ціни кредиту
- загальна доходність від обслуговування банком клієнта
- відсоткові ставки за терміновими (довгостроковими) кредитами
- показники руху процентної ставки
Визначення відсоткові ставки на комерційні кредити є вирішальним чинником, що впливає прибуток банку. Кредитний фахівець банку повинен мати можливість компетентно обговорювати загальні рівні відсоткових ставок та аргументувати специфічну ставку кредитування для конкретного клієнта.