Відновлюваний кредитний ліміт

Відновлюваний кредитний ліміт – Багаторазове використання позикових коштів. Тобто, після того, як позичальник повернув до банку витрачену в кредит суму повністю або частково, він знову може взяти її в борг. Інакше висловлюючись, такий ліміт відновлюється у міру погашення заборгованості.

Наприклад, 1 березня клієнт отримує у банку кредитну картку, за якою встановлено максимальний кредитний ліміт у розмірі 20 тис. грн.

3 березня власник картки зараховує на її рахунок частину зарплати, а саме 5 тис. грн. У результаті платіжний ліміт сягає 25 тис. грн.

7 березня клієнт оплачує карткою покупку вартістю 8 тис. грн. Отже, ліміт скорочується до 17 тис. грн. (25 тис. – 8 тис.). Заборгованість за кредитом становить 3 тис. грн., оскільки частина вартості покупки, а саме 5 тис., оплачена за рахунок власних коштів клієнта.

9 березня він здійснює ще одну покупку – на 4 тис. грн. Наразі доступний платіжний ліміт по карті дорівнює 13 тис. грн. (17 тис. – 4 тис.). Загальна заборгованість із кредиту становить уже 7 тис. грн. (3 тис. + 4 тис.).

17 березня клієнт зараховує на картку частину авансу із зарплати у розмірі 4 тис. грн. Заборгованість за кредитом становить 3 тис. грн., а розмір кредитного ліміту, що відновлюється, знову збільшується до 17 тис. грн.

10 квітня власник картки отримує витяг з банку та погашає відсотки за використання кредиту.

Відновлюваний кредитний ліміт часто встановлюється за такими кредитними продуктами як:

  • овердрафт;
  • кредитна лінія.

Відновлюваний кредитний ліміт надає позичальнику низку переваг:

  • постійний доступ до позичкових коштів за умови неповного використання кредитного ліміту;
  • користуватися кредитними грошима можна необмежену кількість разів (в рамках терміну дії кредитного договору), при цьому не потрібно щоразу звертатися до фінансово-кредитної організації та збирати пакет документів;
  • відсотки нараховуються лише за фактичну заборгованість по кредиту;
  • мінімальний обов’язковий платіж – зазвичай не більше 5%;
  • гнучкий графік погашення заборгованості.

У разі, якщо позичальник не допускає прострочень з обслуговування заборгованості та має позитивну кредитну історію, а також має високий рівень кредито- та платоспроможності, банк може переглянути поновлюваний кредитний ліміт у бік його збільшення.

Залишити коментар:

Site Footer