Валютний аукціон

Валютний аукціон — одне із способів організації валютного ринку країни, що є громадські валютні торги. Об’єктом валютного аукціону є валютні відрахування організацій, метою надати можливість купити валюту підприємствам, які не можуть її заробити або отримати з централізованих фондів. Як правило, предметом торгівлі є не сама валюта, а дозвіл на її використання.

Валютний аукціон – це організована форма проведення операцій із купівлі-продажу іноземних валют за конкурсом покупців. Валютні аукціони проводять у постійних або заздалегідь визначених місцях у усталений або заздалегідь встановлений час.

Торги на валютному аукціоні відбуваються відкрито за участю самих покупців відповідно до аукціонних правил. Партії валют, які реалізуються на аукціоні, називаються лотами. Кожен лот визначає початкову ціну. Покупці можуть протягом торгів підвищувати ціну на величину, встановлену в правилах проведення торгів. Якщо чергового підвищення ціни не пропонується, то після триразового її повторення аукціоніст ударом молотка підтверджує продаж лоту покупцю, який назвав найвищу ціну. Деякі аукціони проводять із постійним зниженням цін. І тут лот дістається тому покупцю, який скаже «так».

Спеціальні валютні аукціони, які проводяться Центральним банком країни на міжбанківському валютному ринку, сприяють стабілізації курсу національної валюти.

Залишити коментар:

Site Footer