Валютні фонди підприємства

Валютні фонди підприємства — валютні кошти, що у його володінні і розпорядженні реалізації ним зовнішньоекономічної діяльності. Валютні кошти знаходяться на поточних валютних рахунках підприємств, організацій в уповноважених банках на території України, в іноземних банках за кордоном, якщо це дозволено Національним банком з урахуванням специфіки проведення конкретних валютних операцій.

Підприємства, організації, які отримали ліцензії на проведення тих чи інших операцій, пов’язаних з іноземною валютою, зазвичай зобов’язані зараховувати валютну виручку на рахунок в уповноваженому банку на території України та в обов’язковому порядку продавати НБУ певну частину валютної виручки, отриманої від проведення валютних операцій.

Підприємства, організації мають право без обмежень за кількістю та видами валют відкривати валютні рахунки. Експортна виручка має бути зарахована тільки на рахунок конкретного експортера (тобто зафіксованого у зовнішньоторговельному контракті) у уповноваженому банку. На транзитний рахунок зараховуються валютні надходження від іноземного імпортера відповідно до підписаного зовнішньоторговельного контракту. На поточному валютному рахунку враховуються кошти, що залишаються у розпорядженні підприємства після обов’язкового продажу частини експортної виручки. Кошти від обов’язкового продажу експортної виручки можна використовувати Центральним банком поповнення валютних резервів. Залишилися кошти валютної виручки на поточному валютному рахунку підприємства використовуються на будь-які цілі з урахуванням чинного законодавства.

У тих випадках, коли у підприємства виявляється недостатньо необхідних йому валютних коштів, воно має право через уповноважений банк придбати за гривню валюту на валютному ринку, але лише для проведення поточних валютних операцій та для погашення заборгованості за валютними кредитами. Підставою для такої покупки є підписані зовнішньоторговельні контракти та кредитні договори. Отримана в такий спосіб валюта зараховується на поточний валютний рахунок підприємства з її цільовим використанням. Контроль за цільовим використанням валютних коштів здійснюють уповноважені банки.

Залишити коментар:

Site Footer