Кредит безробітним

Для будь-якої кредитної організації вирішальним чинником під час видачі позички є платоспроможність позичальника. Оформляючи кредит безробітним, банк несе підвищений ризик неповернення коштів. Тому не кожна фінансова установа готова кредитувати таких громадян, а ті банки, які роблять це, видають позики на жорсткіших умовах.

Безробітних громадян умовно можна поділити на дві категорії. До першої відносяться особи, які справді не працюють і не отримують жодного заробітку, до другої – особи, які мають неофіційне джерело доходу. Наприклад, няні, домробітниці, репетитори, фрілансери тощо.

Непрацюючим особам банки, найімовірніше, відмовлять у видачі кредиту. Такі громадяни можуть спробувати отримати позику у мікрофінансовій організації чи ломбарді.

У формально безробітних осіб шансів отримати позику набагато більше. Основна проблема цих громадян – відсутність можливості офіційно підтвердити свій заробіток. Тому вони можуть подати заяву на отримання позички, для якої не потрібно подавати до банку інформацію про трудову діяльність та доходи, – наприклад, експрес-кредиту або кредиту без довідки про доходи.

Такі види кредитування є для клієнта одними з найдорожчих. Як правило, у порівнянні зі звичайними кредитами вони видаються на більш короткий термін і під завищений відсоток, причому у вигляді невеликої суми.

Також у непрацюючого громадянина є шанс взяти кредит під заставу майна – квартири, автотранспорту тощо. Кожен банк розглядатиме можливість видачі кредиту з урахуванням різних факторів. У разі позитивного рішення позичальник зможе розраховувати на більшу суму та більш тривалий термін кредитування, а також на нижчу відсоткову ставку, ніж за незабезпеченою позикою.

Важливим моментом є позитивна кредитна історія у непрацюючого громадянина. За її наявності легше отримати згоду банку на видачу позички.

Варто зазначити, що сьогодні свою допомогу в отриманні кредиту безробітним громадянам пропонують багато кредитних брокерів. За свої послуги агенти беруть комісійну винагороду – певний відсоток суми кредиту.

Слід побоюватися чорних брокерів, які використовують задля отримання схвалення банком кредиту заборонені методи – наприклад, прикладають до заяви підроблені довідки про доходи та фальшиві копії трудових книжок. Вдаватися до послуг таких посередників у жодному разі не можна, відповідальність за кредит у жодному разі лежить лише на позичальнику. Якщо надалі з’ясується, що документи під час підписання договору були підробленими, то кращому разі кредитна організація вимагатиме негайного повернення всієї суми заборгованості. А у гіршому – звернеться до правоохоронних органів, і клієнта можуть звинуватити у шахрайстві.

Залишити коментар:

Site Footer