Кредит за відкритим рахунком, відкритий кредит

Кредит за відкритим рахунком, відкритий кредит (open account credit) – комерційний кредит, заборгованість яким зараховується на відкритий рахунок (open book account), відкривається і що у бухгалтерських книгах кредитора і позичальника.

Кредит по відкритому рахунку зазвичай не оформляється будь-яким визнаним законним свідоцтвом боргу (векселем, акцептованою траттою, заставною або іншим борговим зобов’язанням позичальника).

Порядок погашення боргу узгоджується з контрагентами, зазвичай, передбачаючи періодичні платежі позичальника кредитору. Припускає високий рівень довіри кредитора до позичальнику, т.к. погашення заборгованості за кредитом мало гарантовано. Зазвичай практикується між інституціональними одиницями, що мають тривалі традиційні зв’язки, між філіями однієї компанії при комісійних (посередницьких) операціях. Кредит по відкритому рахунку застосовувався в дореволюційній Росії та колишньому СРСР під час непу.

Кредит на відкритому рахунку може надаватися підприємствами роздрібної торгівлі та сфери послуг постійним клієнтам. Зокрема, кредит за відкритим рахунком — це також рахунок, відкритий покупцем у магазині роздрібної торгівлі, який дозволяє йому розплачуватись за зроблені покупки наприкінці встановленого періоду (зазвичай дорівнює одному місяцю). Хоча великі магазини, як правило, не нараховують відсотки за цим рахунком, в даний час звичайною практикою є стягнення відсотків із будь-яких сум, що залишилися неоплаченими після закінчення встановленого періоду. Покупець ідентифікує себе з допомогою пластикової платіжної картки (charge card). Якщо ця карта виявиться втраченою або вкраденою, покупець повинен негайно повідомити про це магазин.

Залишити коментар:

Site Footer