Корпоративна картка

Корпоративна картка – Банківська карта, прив’язана до рахунку юрособи. Призначена для оплати витрат, пов’язаних з господарською або основною діяльністю компанії, у тому числі накладних, представницьких, транспортних та витрат на відрядження, а також отримання готівкових коштів. Карта не може бути використана для розрахунків з праці та виплат соціального характеру. По суті корпоративна карта є аналог грошових коштів, виданих під звіт. Можливо як дебетової, і кредитної.

Карти, емітовані для юридичної особи, призначені для працівників організацій клієнтів банку, уповноважених витрачати кошти організації у встановлених за бажанням організації межах. Використовуються для оплати відряджувальних, представницьких, службових, транспортних витрат та витрат, пов’язаних із господарською діяльністю організацій (закупівля товарів та матеріалів). Карти для юридичних осіб можуть мати строгу спеціалізацію, наприклад для оплати митних платежів (митна картка) або закупівлі товарів та матеріалів у конкретного постачальника (наприклад, Metro Cash & Carry).

Найбільші платіжні системи пропонують низку продуктів, що належать до корпоративної картки: VISA Business, VISA Purchasing, Eurocard/MasterCard Business, MasterCard Corporate Fleet і т.д.

Для оформлення картки юрособі необхідно укласти з банком договір про випуск та обслуговування корпоративних карток, де відображаються відомості про співробітників, які користуватимуться цими картками. До договору слід додати заяви працівників на випуск карток та довіреності на них від компанії. А також для відкриття карткового розрахункового рахунку необхідно подати до банку відповідні документи.

Можлива кількість карт, що відкриваються до рахунку, визначається кожним банком на свій розсуд.

Плюси використання корпоративних карток для організації:

  • скорочення операційних витрат та часу, пов’язаних із видачею підзвітних сум. Компанії не треба отримувати в банку готівку на господарські витрати, а також здійснювати їх доставку та зберігання;
  • не треба купувати інвалюту для закордонних відряджень або відкривати валютний рахунок, а також не потрібне оформлення декларацій при перетині кордонів. Кошти будуть списуватися з карткового рахунку компанії з автоматичною конвертацією у валюту тієї країни, в якій знаходиться власник картки;
  • управління та контроль за витратами компанії. Можливість встановлення лімітів за картами та підключення СМС-інформування дозволяють у режимі реального часу контролювати витрати коштів уповноваженим співробітником. Наприклад, організація може будь-коли поповнити картку або збільшити ліміт за операціями відрядженого співробітника. Також банк надає компанії детальну виписку щодо операцій з використанням карток. За рахунок цього бухгалтерія підприємства може контролювати цільове витрачання коштів працівниками;
  • розрахунки за допомогою корпоративної картки відносяться до безготівкових платежів – таким чином, на такі розрахунки не накладаються обмеження, що існують для розрахунків готівкою (з іншими юридичними особами або приватними підприємцями);
  • за допомогою картки можна здійснювати покупки в Інтернеті;
  • цілодобовий доступ до коштів на рахунку організації. Можливість у будь-який час отримувати готівку у банкоматах;
  • можливість прикріпити всі корпоративні картки до одного карткового рахунку з єдиним видатковим лімітом для всіх співробітників організації або всі корпоративні картки поділити на групи зі своїм видатковим лімітом;
  • зниження ризику втрати чи крадіжки готівкових коштів. При втраті картки клієнт може її заблокувати, зберігши гроші;
  • Хороша альтернатива чековій книжці.

Також, залежно від типу картки та програми банку, корпоративні картки мають певні види знижок та пільг.

Платіжні системи сегментують категорію карт для юридичних осіб на продукти для малого (до 50 осіб у компанії), середнього (до 250 осіб у компанії) та великого (більше 250 осіб у компанії) бізнесу, а також за профілем витрат. Поділ має скоріше умовний, іміджевий характер:

  • Бізнес картки (business card) – платіжні картки для малого бізнесу універсального використання, але позиціонуються для оплати витрат на відрядження.
  • Електронні бізнес-карти (Visa Business Electron, Debit MasterCard, BusinessCard) – електронні платіжні картки для малого бізнесу з використанням лише в електронних терміналах переважно у межах доступного ліміту.
  • Корпоративні картки (Corporate card) – платіжні картки для середнього та великого бізнесу, переважно для оплати витрат на відрядження та представницьких витрат.
  • Закупівельні картки (purchasing card) – платіжні картки для середнього та великого бізнесу, для оплати господарських витрат, закупівлі товарів та матеріалів.
  • Транспортні картки (Visa Vehicle Special Fleet Card, MasterCard Corporate Fleet Card) – платіжні картки на оплату транспортних витрат (зокрема палива) организаций.
  • MasterCard Executive Business card та MasterCard Corporate Executive – Платіжні картки зі збільшеним видатковим лімітом для ТОР менеджерів організацій.
  • MasterCard Small Business Multi Card та MasterCard Corporate Multi Card – платіжні картки універсального використання відповідно для малого, середнього та великого бізнесу.

Залишити коментар:

Site Footer