Конвертація по банківській карті

Банківською карткою можна оплачувати покупки у будь-якій валюті незалежно від валюти карткового рахунку. І тут відбувається конвертація коштів.

У процесі конвертації завжди задіяні три валюти: валюта операції, валюта білінгу та валюта рахунку картки. Валютою операції служить та валюта, у якій відбувається купівля чи виробляється зняття коштів у банкоматі. Розрахункова валюта між платіжною системою та банком називається валютою білінгу. Як правило, у межах транскордонних операцій цю роль відіграють євро чи долари. Валютою рахунку картки виступає валюта, у якій відкрито рахунок банківської картки.

Конвертація по банківській карті відбувається в такий спосіб: валюта, у якій скоєно операція по карті, зіставляється з валютою білінгу, остання своєю чергою — з валютою рахунки картки. Якщо вони не збігаються, відбувається конвертація, яка може здійснюватися як платіжною системою, так і банком-емітентом картки.

Якщо валюта картки або валюта купівлі збігається з розрахунковою валютою між платіжною системою та банком-емітентом, то по операції проводиться одна конвертація, а якщо та та інша валюта не збігаються з валютою білінгу, відбувається подвійна конвертація коштів. Якщо всі валюти в ланцюжку розрахунків однакові, конвертації не буде.

Якщо валюта покупки відрізняється від валюти білінгу, відбувається конвертація коштів за курсом платіжної системи, який можна уточнити через офіційні сайти платіжних систем. Банківська комісія за проведення конвертації встановлюється кредитними організаціями самостійно та відображається у тарифах банків.

При невідповідності валюти білінгу та рахунки картки банк здійснює конвертацію коштів у валюту рахунку за своїм внутрішнім курсом, спеціально встановленим для таких розрахунків (може відрізнятися від курсу для операцій з готівковою валютою).

Слід зазначити, деякі банки при збігу валюти операції з валютою рахунки не стягують з клієнта комісію за конвертацію.

Якщо розрахунок по карті виробляється у тій країні, де вона випущена, то валютою білінгу банки встановлюють національну валюту. Тому при оплаті покупки у гривнях на території України карткою, прикріпленою до гривневого рахунку, конвертації не відбувається. З рахунку списується стільки, скільки коштує покупка. Якщо рахунок карти відкритий у валюті, буде здійснено одну конвертацію (валюта купівлі у валюту рахунку) на рівні банку-емітента картки. Конвертація може відбутися і в тому випадку, якщо оплата карткою здійснюється, наприклад, в інтернет-магазині або авіакомпанії, у яких банк-еквайєр знаходиться за кордоном.

Якою саме валютою чи валютами розраховуватись із платіжною системою, вирішує банк. Кожна кредитна організація має свій список валют для таких розрахунків. Так, один банк може розраховуватися лише у доларах, а інший — і у доларах, і у євро. Але здебільшого валютою білінгу між платіжною системою Visa та банками виступають долари, між MasterCard Worldwide та банками — або долари, або євро під час перебування в єврозоні.

Якщо кредитна організація бере на себе витрати по конвертації при збігу валюти рахунку та валюти операції, при поїздках до єврозони вигідніше використовувати картку з рахунком у євро, а при поїздках у доларову зону або країни з валютою, відмінною від доларів та євро, – з рахунком в доларах.

Також слід розуміти відмінність Європи від єврозони. В останню входять ті держави, офіційною валютою яких є євро. Тому в таких країнах, як, наприклад, Чехія, Великобританія, Данія та Швеція, розрахунковою валютою між платіжною системою та банком, швидше за все, буде долар.

У будь-якому разі перед поїздкою за кордон варто поцікавитися у своєму банку, в якій валюті він здійснює розрахунки з платіжною системою, хто платить комісію за конвертацію при збігу валюти операції з валютою рахунку, та уточнити розміри всіх можливих комісій.

Також слід звернути увагу на мультивалютні картки банків та оцінити їх можливості, тому що вони дозволяють використовувати потрібну на даний момент валюту рахунку.

Залишити коментар:

Site Footer