Консолідація акцій

Консолідація акцій (Reverse stock split) – емісійна операція, яка полягає в тому, що компанія-емітент обмінює кілька раніше випущених акцій на одну нову, дотримуючись вартісного паритету їх обміну. Внаслідок цього обміну кількість акцій компанії, що перебувають у обігу, зменшується. За своїм економічним змістом консолідація акцій протилежна операції їх подрібнення – спліту.

Консолідація акцій — конвертація кількох розміщених акцій акціонерного товариства на одну нову акцію тієї ж категорії (типу). Проводиться відповідно до закону «Про акціонерні товариства» за рішенням загальних зборів акціонерів. При цьому до статуту акціонерного товариства вносяться відповідні зміни щодо номінальної вартості та кількості оголошених акцій товариства.

Якщо при консолідації акцій придбання акціонером цілої кількості акцій неможливе, утворюються частини акції (дрібні акції), що надають йому права у відповідному обсязі. Дробні акції утворюються поруч із цілими. У разі консолідації акцій частка акціонера в активах АТ не змінюється. Зазвичай консолідації акцій вдаються, коли ринкова вартість акцій виявляється низькою.

Консолідація акцій –

  • конвертація двох і більше акцій в одну акцію тієї ж категорії (зворотний спліт);
  • збільшення великим акціонером своєї частки участі у статутному капіталі акціонерного товариства;
  • об’єднання двох і більше акціонерних товариств, що належать одному й тому ж особі (одним і тим самим афілійованим особам), в одне.

(Див. також Дроблення акцій)

Залишити коментар:

Site Footer