Картки з технологією безконтактної оплати

Картки з технологією безконтактної оплати – карти, які оснащені вбудованими чіпом та антеною, що передають по радіоканалу на безконтактний термінал інформацію про платеж.

У платіжної системи MasterCard Worldwide така технологія безконтактних платежів називається PayPass, VISA – payWave.

Важливою перевагою безконтактних карток вважається те, що при здійсненні операції в торговій точці власники не випускають їх з рук і завдяки цьому значно знижуються ризики шахрайства. Крім того, такі картки спрощують процес оплати, дозволяють швидше обслуговувати клієнтів у торговельно-сервісних підприємствах.

Разом з тим, незважаючи на всі переваги карток із безконтактною оплатою, в Україні вони лише набирають популярності, т.к. країни поки що мало розвинена інфраструктура реалізації безконтактних платежів.

Оплачувати покупки карткою, мобільним телефоном або іншим пристроєм з технологією безконтактної оплати дуже просто: потрібно доторкнутися пристроєм до терміналу на касі, і покупка буде здійснена. Перед оплатою необхідно переконатись, що сума на екрані терміналу відповідає сумі покупки.

Карти з технологією безконтактної оплати дозволяють швидше здійснювати розрахунки (приблизно на 40% порівняно із звичайними «контактними» картками). Крім того, якщо сума покупки незначна, то платіжна операція може бути зроблена без введення ПІН-коду або підписання чека (сліпу).

Карту, як і інші пристрої з технологією безконтактної оплати, не потрібно передавати касиру при покупці: платник повністю контролює процес оплати. При цьому гроші не можуть списатись двічі за одну покупку: після того, як перша оплата пройшла, термінал на касі подає звуковий сигнал і відключається.

Залишити коментар:

Site Footer