Капіталізація прибутку (capitalization) – використання певної частини прибутку для забезпечення розширеного відтворення. Капіталізований прибуток підприємства не виплачується акціонерам у формі дивідендів, а йде збільшення основного капіталу, кількості цінних паперів тощо., тобто. капіталізація прибутку – це реінвестування нерозподіленого прибутку на капітал підприємства.
Капіталізація прибутку – метод оцінки вартості підприємства з його доходу або прибутку, що полягає у встановленні величини капіталу, здатного приносити такі доходи або прибуток за норми прибутку (ставлення прибутку до вартості капіталу підприємства), що дорівнює середньому позичковому відсотку. Наприклад, підприємство здатне приносити на рік 2 млн доларів прибутку. Приймаючи норму прибутку, що дорівнює позичковому відсотку, а позичковий відсоток, що дорівнює 10%, отримуємо оцінку вартості компанії (капіталу) 2 млн. дол. х (100% / 10%) = 20 млн. дол.
p align=”justify”> Метод капіталізації прибутку є одним з варіантів дохідного підходу в оцінці бізнесу діючого підприємства. Як і інші варіанти доходного підходу, він заснований на базовій посилці, відповідно до якої вартість частки власності на підприємстві дорівнює поточній вартості майбутніх доходів, які принесе ця власність. Сутність даного методу виражається формулою:
Оцененная стоимость = Чистая прибыль / Ставка капитализации
Метод капіталізації прибутку найбільше підходить для ситуацій, у яких очікується, що підприємство протягом тривалого терміну отримуватиме приблизно однакові величини прибутку (або темпи його зростання будуть постійними). Слід зазначити, що, на відміну оцінки нерухомості, в оцінці бізнесу даний метод застосовується досить рідко через значних коливань величин прибутків чи грошових потоків за роками, притаманних більшості оцінюваних підприємств.