Європейська міжбанківська ставка пропозиції (European Interbank Offered Rate, EURIBOR) – середня відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються в євро. Визначається за підтримки Європейської банківської федерації, що представляє інтереси кредитних установ у країнах-членах ЄС, Ісландії, Норвегії та Швейцарії.
Розрахунок ставки здійснює компанія Reuters щодня об 11:00 за Центрально-Європейським часом на підставі даних, що надаються кількома десятками банків із першокласним рейтингом. Відсоткова ставка EURIBOR розраховується на різні терміни — від 1 тижня до 12 місяців.
Перелік банків, за даними яких здійснюються котирування, регулярно переглядається, виходячи із їх рейтингів. При розрахунках відкидаються 15% найвищих і найнижчих відсоткових ставок (котирувань), інші ж усереднюються і результат округляється до 3 знаків після коми.
EURIBOR слід відрізняти від LIBOR (London Interbank Offered Rate) – середньозваженої процентної ставки за міжбанківськими кредитами (ставки запозичень), які надаються банками, що виступають на лондонському міжбанківському ринку з пропозицією коштів у різних валютах та на різні терміни.
Аналогічні ставки за міжбанківськими кредитами діють і інших частинах світу. Наприклад, банки Гонконгу використовують HIBOR (Hong Kong Interbank Offered Rate), Сінгапуру – SIBOR, Японії – TIBOR (Tokyo). В Індії та Росії ставки називаються однаково – MIBOR, хоча в одному випадку це скорочення від Mumbai, а в іншому – від Moscow.
(Див. Європейська валютна система, Європейський центральний банк, //www.euribor.org)