Флоут (float) – сума коштів підприємства, пов’язана у вже виписаних платіжних документах – дорученнях (чеках, акредитивах тощо), але ще не інкасована їх одержувачем. Флоут за конкретним платіжним документом можна розглядати як період часу між його випискою за конкретним платежем і фактичною його оплатою.
Максимізуючи флоут (період проходження виписаних платіжних документів до оплати) підприємство може відповідно знизити суму середнього залишку своїх грошових активів. Тому флоут є одним із інструментів управління грошовими активами підприємства.
В економічній літературі термін флоут має такі основні значення:
- У частка цінних паперів корпорацій, що знаходяться на руках у публіки, а не у самих корпорацій.
- Гроші, що утворилися в результаті затримки з обробкою чеків, наприклад, у випадку, коли один рахунок кредитується до того, як рахунок банку, що надає кредит, було дебетовано.
- Гроші, відкладені як фонд для непередбачених обставин або авансу, який має бути відшкодований.
- Число акцій корпорації, випущених на ринок, або кількість акцій, що активно торгуються на ринку, за винятком акцій, утримуваних керівництвом та найбільшими акціонерами компанії, оскільки щодо цих акцій було укладено угоди, що забороняють їх продаж доти, доки вони не будуть запропоновані кому -небудь іншому.
- Банкноти та монети в касі.
Флоут векселя – облік векселя, що здійснюється банком. При флоуті банк робить публічну оферту, пропонуючи векселедержателям продавати йому векселі певних емітентів або з іншими характеристиками. Банк-оферент немає права після акцепту оферти відмовити акцептанту-векселедержателю у придбанні в нього векселі, якщо вексель відповідає оголошеним банком ознакам.