Дебетова карта з овердрафтом

Дебетова карта з овердрафтом (Розрахункова картка з овердрафтом) – пластикова карта, якою власник може здійснювати операції за рахунок власних коштів, і у разі їх відсутності чи недостатності, з допомогою кредитних, наданих банком, тобто. за допомогою овердрафту.

У країнах першими з’явилися кредитні картки, розрахунки якими можна було здійснювати лише рахунок коштів банку. І лише з часом вийшов такий продукт, як дебетова карта з овердрафтом.

У нашій країні картковий бізнес розвивався протилежно до західного сценарію. На вітчизняний ринок першими прийшли зарплатні картки, до яких банки почали надавати овердрафти, а потім уже кредитні.

Слід зазначити, що більшість випущених у нас карток — дебетові з дозволеним овердрафтом, але в побуті часто називають кредитними, оскільки така назва легше сприймається клієнтом.

Частково це пов’язано й з тим, що багато фінансових організацій надають клієнтам можливість використовувати власні кошти під час розрахунків кредитною карткою, тобто. виходить, що це не кредитка у її класичному розумінні.

Але з формального погляду відносити розрахункові картки з можливістю овердрафту до кредитних неправильно.

Важливе для споживача відмінність овердрафтної картки від кредитної залежить від відсутності пільгового періоду, тобто. терміну, протягом якого кредитні кошти надаються позичальнику безоплатно.

Щодо встановлення кредитного ліміту за овердрафтними та кредитними картками, чітких розмежувань не існує і банки керуються різними принципами.

Загалом за картами з дозволеним овердрафтом ліміт залежить від величини надходжень на рахунок. Наприклад, за картками, випущеними у межах зарплатного проекту, ліміт може становити певний відсоток заробітної плати чи виражатися у вигляді одного чи двох окладів. Гарантія погашення кредиту за овердрафтом – це щомісячна зарплата власника. Однак чітких правил для встановлення ліміту не існує, кожен банк вибудовує у цьому відношенні власну політику.

Термін надання овердрафту в середньому становить два місяці. Така можливість може бути використана клієнтами як форс-мажор.

За картками з овердрафтом деякі кредитні організації пропонують безкоштовне зняття готівки у своїх банкоматах, тоді як за кредитками переведення в готівку завжди платне (в середньому комісія становить 2-4%). Якщо розглядати овердрафтні картки, які пропонують кредитні організації в рамках зарплатних проектів, то в більшості випадків комісія не стягується.

Сьогодні багато банків, особливо великі, продовжують випускати овердрафтні картки лише в рамках зарплатних проектів. Але є ціла низка фінустанов, що пропонують такі карти всім клієнтам.

Залишити коментар:

Site Footer