Чистий грошовий потік

Чистий грошовий потік (net cash flow) – основний показник, що характеризує обсяг формування власних фінансових ресурсів підприємства за рахунок внутрішніх джерел (або ефект інвестицій у вигляді суми капіталу, що повертається інвестору). Основу чистого грошового потоку становить сума чистого прибутку та амортизаційних відрахувань у аналізованому періоді.

При прогнозних розрахунках суми чистого грошового потоку вона має бути приведена до реальної вартості.

Чистий грошовий потік – це сумарний потік, що включає всі платежі проекту, крім платежів, пов’язаних з припливом та відтоком капіталу (при цьому, наприклад, відсотки за кредитами включаються до чистого грошового потоку, тому що це витрати на забезпечення проекту, а дивіденди – не включаються, тому що це вилучення частини капіталу (власниками бізнесу).

Чистий грошовий потік – це основний показник, що характеризує обсяг формування власних фінансових ресурсів підприємства за рахунок внутрішніх джерел (або ефект інвестицій у вигляді суми капіталу, що повертається інвестору).

Чистий грошовий потік – різниця між позитивним і негативним грошовими потоками за конкретним видом діяльності або за господарською діяльністю підприємства в цілому, у розглянутому періоді часу. Протягом операційного періоду це сума коштів, яка залишається після того, як задоволені всі грошові потреби бізнесу. Розраховується з урахуванням виплат, дивідендів та, як правило, податків.

Чистий грошовий потік, у принципі, відображає кількість коштів, які наприкінці звітного періоду компанія здатна розподілити серед її власників, не загрожуючи майбутній діяльності компанії. Оскільки чистий грошовий потік схожий на здатності компанії до виплати дивідендів, він може розглядатися як пряме наближення до окупності інвестицій. Нарешті, це вимірник, у якому базуються найчастіше застосовувані емпіричні дані про коефіцієнти окупності інвестицій.

Типовий розрахунок чистого грошового потоку можна так:

Чистая прибыль (после вычета налогов) + Отчисления, не относящиеся к наличным денежным средствам (амортизация и, возможно, отложенные налоги) – Чистые капитальные затраты (новые приобретения постоянных активов за минусом списаний) ± Дополнительные изменения величины оборотных средств ± Чистые изменения процентных долгов = Чистый денежный поток

Залишити коментар:

Site Footer