БРІК

БРІК – це абревіатура, складена з перших букв назв країн: Брозилля, Россія, ІІндія, Доітай. Спочатку абревіатура БРІК стала відома з дослідження інвестбанку Goldman Sachs “Building Better Global Economic BRICs”, випущеного в 2001 році, а її авторство приписується тодішньому главі дослідницької команди Goldman Sachs Джиму О’Нілу. У дослідженні стверджується, що великі країни, що розвиваються, з часом почнуть співпрацювати для досягнення спільних цілей і посилення свого впливу у світі.

У рамках уточнення цієї концепції у дослідженні 2003 року передбачається, що Китай та Індія стануть великими постачальниками промислових товарів, а Росія та Бразилія – великими постачальниками сировини на світовий ринок. Відповідно, вони могли б створити потужний економічний блок для зміцнення позицій у світовій економіці і як деяка альтернатива блоку розвинених країн G7. При цьому, за прогнозами Goldman Sachs, до 2027 року сукупний розмір економік країн BRIC повинен перевершити аналогічний показник країн G7 (пізніше цей термін було зміщено на початок 2030-х).

У 2004 році аналітики Goldman Sachs повернулися до теми БРІК, випустивши дослідження про зростаючий середній клас у цих країнах. Економічний розвиток країн має призвести до зростання добробуту їх населення та зростання попиту на сучасну промислову та споживчу продукцію. Аналітики продовжили розвиток та уточнення своїх тез та прогнозів у серії опублікованих досліджень у 2007 та 2010 роках.

Країни БРІК схожі або близькі за багатьма економічними, географічними та демографічними параметрами, що робить можливим як їх зіставлення в рамках економічних досліджень та прогнозів, так і потенційне політичне та економічне співробітництво.

Поступово значення терміна БРІК зменшувалася, оскільки дослідження показали схожість характеристик та добрі перспективи розвитку інших країн. Аналітики пропонували включити їх до віртуального складу БРІК чи сформувати другу аналогічну групу МІКТ (Мексика, Індонезія, Корея, Туреччина). Крім того, через явне зниження темпів розвитку Росії з’явилася думка про необхідність виключення її з подібних досліджень.

Проте ідея співпраці в рамках БРІК була підхоплена країнами, що входять до цієї групи, в 2006 році, внаслідок чого з’явився неофіційний політичний «клуб» БРІКС, до складу якого окрім Бразилії, Росії, Індії та Китаю входить і Південна Африка.

Залишити коментар:

Site Footer