БРІКС

БРІКС (калька з англ. BRICS) – це група, в яку входять п’ять країн, що швидко розвиваються: Бразилія (Brazil), Росія (Russia), Індія (India), Китай (China), ПАР (South Africa). Група не має офіційного статусу, не є зареєстрованою міжнародною організацією, але періодично проводить різноманітні зустрічі, включаючи саміти (наради лідерів країн).

Реальну групу країн БРІКС, що діє, необхідно відрізняти від концепції БРІК, створеної в рамках досліджень Goldman Sachs під керівництвом Джима О’Ніла на початку 2000-х.

Перша зустріч міністрів закордонних справ Бразилії, Росії, Індії та Китаю відбулася у 2006 році під час чергової сесії ООН у Нью-Йорку. Перша коротка зустріч лідерів держав відбулася у липні 2008 року в Японії після саміту G8, а перший повномасштабний саміт БРІК було проведено у Єкатеринбурзі у червні 2009 року. На цьому саміті особливу увагу приділили проблемам глобальної продовольчої безпеки.

Далі саміти проходили щороку в країнах БРІК: 2010-го – у Бразилії, 2011-го – у Китаї, 2012-го – в Індії. У грудні 2010 року уряд ПАР отримав офіційне запрошення стати учасником групи БРІК, а у 2011-му представники цієї країни вперше взяли участь у саміті організації, яка отримала назву БРІКС. На зустрічах розглядалися актуальні на той момент економічні та політичні питання: боротьба з наслідками світової економічної кризи, посилення впливу країн, що розвиваються, на діяльність світових фінансових інститутів (Світового банку та МВФ), збільшення ролі національних валют у світовому фінансовому обороті, а також ситуація навколо Лівії, Сирії та Ірану.

Одна з основних тем самітів БРІК (і пізніше БРІКС) – зміна світової фінансової системи, зниження частки долара та євро у міжнародних торгових операціях та збільшення використання національних валют, у тому числі за допомогою створення нового Світового банку розвитку, з активною участю у його діяльності. країн, що розвиваються. Як практичний крок у реалізації цих ідей країни БРІКС домовилися про взаємне кредитування в національних валютах та їх використання під час проведення частини внутрішніх торгових операцій. Крім того, досягнуто різних приватних угод, наприклад про крос-листинг ф’ючерсів на основні біржові індекси. Також міністри та глави країн БРІКС періодично висувають такі ініціативи, як об’єднання валютних резервів країн або запровадження єдиної валюти.

Залишити коментар:

Site Footer