Біржовий договір

Біржовий договір – Це договір, укладений у процесі торгів на біржі між біржовими посередниками на біржовий товар. Біржовий договір – договір між сторонами щодо продажу (постачання) товару за результатами угоди, укладеної на біржі.

В умовах публічного торгу біржовий договір укладається в усній формі, у системі електронних торгів порядок укладання визначається використовуваною технікою (за телефоном, по комп’ютерних мережах, автоматично) і зводиться до електронної реєстрації біржового договору з подальшим підтвердженням бухгалтерськими документами про рух грошових коштів та перереєстрацію прав власності на відповідний біржовий товар.

Біржовий договір за терміновими угодами реєструється в розрахунковій системі біржі як зобов’язання покупця прийняти від біржі відповідний актив та сплатити його та як зобов’язання продавця поставити на біржу цей актив у встановлений термін та за договірною ціною. Ці зобов’язання можуть бути ліквідовані будь-якою із сторін біржового договору незалежно від іншої сторони шляхом укладання зворотної (офсетної) угоди, яка знову ж таки є за своєю суттю біржовим договором. Учасник, який у такий спосіб своє зобов’язання перед біржею, залежно від цінових умов сплачує чи отримує від біржі різницю у цінах цих угод (спред, маржа).

Паперова (документарна) форма біржового договору має місце лише у разі реального постачання біржового товару від продавця до покупця за ф’ючерсним контрактом.

Залишити коментар:

Site Footer