Реорганізація банку

Реорганізація банку (Bank Reorganization) – Зміна організаційно-правової форми банку шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення.

Злиття — припинення діяльності двох або кількох банків як юридичних осіб та передача майна, коштів, прав та обов’язків банку-правонаступнику, що належить їм, що створюється в результаті злиття.

Приєднання — припинення діяльності одного банку як юридичної особи та передача належного йому майна, коштів, прав та обов’язків до іншого банку.

Поділ — припинення діяльності одного банку як юридичної особи та передача належного їй майна, коштів, прав та обов’язків у відповідних частинах до банків, що створюються в результаті реорганізації банку шляхом поділу.

Виділення — перетворення банку як юридичної особи та передача певної частини майна, коштів, прав та обов’язків у банк, що створюється в результаті реорганізації.

Перетворення – Зміна організаційно-правової форми банку.

Пропозиції щодо реорганізації банку подає тимчасовий адміністратор.

Реорганізація банку здійснюється відповідно до Постанови Правління Національного банку України. У разі наміру злиття або приєднання тимчасовий адміністратор розробляє спільно з іншим банком та інвесторами умови реорганізації, проект угоди та плану реорганізації, обґрунтування, розрахунки та прогнозний баланс банку-правонаступника, що засвідчують настання позитивних наслідків для вкладників та інших кредиторів банків-учасників реорганізації.

Банком-правонаступником може бути фінансово стабільний банк або банк, у якому запроваджено тимчасову адміністрацію.

У науковій літературі процес реорганізації банків часто називають консолідацією банків (Consolidation of Banks).

Залишити коментар:

Site Footer