Внесок іпотечний – Цільовий внесок, призначений для накопичення початкового внеску по іпотеці. Такі вклади поповнюються протягом усього терміну зберігання, відсотки, як правило, нараховуються щомісяця та додаються до суми депозиту. Витратні операції не передбачено, також відсутня автоматична пролонгація вкладу.
Накопичені кошти (частково чи повністю) наприкінці терміну зберігання вкладу спрямовуються банком на оплату початкового внеску з іпотеки. Клієнт має право відмовитися від перерахування цих коштів у рахунок оплати первісного внеску. У такому разі вклад буде просто закрито. Умови та особливості закриття депозиту у подібній ситуації прописуються банком у договорі. При достроковому розірванні вкладу зазвичай діють ставки за вкладом до запитання або встановлені банком спеціальні ставки.
Наявність іпотечного депозиту дає вкладнику можливість отримати пільгові умови кредитування, але не є гарантією позитивного рішення про видачу кредиту. Вирішальним фактором для банку все одно залишатиметься платоспроможність позичальника.
Іпотечний внесок зазвичай поступається за прибутковістю іншим видам термінових банківських вкладів на кілька процентних пунктів. Тому такий депозит цікавий лише тоді, коли клієнт планує в тому самому банку оформити іпотеку.
Виходячи з того що розмір первісного внеску по іпотеці в середньому становить 20-30% від вартості майна, що купується, іпотечні вклади мають на увазі під собою накопичення значних сум.
Сьогодні подібні продукти велика рідкість над ринком.