Вклад мультивалютний дозволяє клієнтам одночасно зберігати гроші у різних валютах (зазвичай у національній валюті, доларах та євро).
Найбільшим попитом такі депозити користуються за різких коливань курсу національної валюти до долара та євро. Вважається, що однією з ключових переваг мультивалютного депозиту є можливість безготівкової конвертації коштів у рамках вкладу без обмежень і без втрати прибутковості. За конвертацію банки, як правило, не стягують комісії, але ставки за такими вкладами нижчі, ніж за звичайними депозитами, в середньому на 1-2 процентні пункти.
Схема використання мультивалютного депозиту виглядає приблизно так: вкладник відкриває мультивалютний вклад у національній валюті – щоб отримувати найбільшу прибутковість, адже депозитні ставки в національній валюті найвищі на ринку. Якийсь час кошти лежать на рахунку, банк нараховує відсотки. Потім, якщо вкладник передчує девальвацію, він конвертує суму вкладу в інвалюту. При цьому вкладник не підписує жодних додаткових угод і не втрачає нарахованих відсотків за депозитом, що відбувається у разі дострокового розірвання вкладу у національній валюті – єдиного способу перевести його в інвалюту. Більше того, він може навіть не відвідувати відділення банку, якщо в інтернет-банкінгу передбачено можливість провести конвертацію.
Основною перевагою мультивалютного вкладу є те, що дохід зростає за рахунок одразу двох факторів: відсотків за вкладом та зміни курсу. При цьому вкладник самостійно вирішує, як розподілити вкладені кошти залежно від того, як змінюється ситуація на валютному ринку. Вкладникам, які не прагнуть заробити на курсовій різниці, а хочуть просто вберегти свої гроші від курсових ризиків, банкіри рекомендують відкрити кілька вкладів у різних валютах — дохід за такими депозитами буде вищим.