VISA

VISA logoVISA (VISA International Service Association) – це провідна платіжна система світу. Функціонує на базі компанії Visa Inc., яка надає послуги із здійснення платіжних операцій. Компанія створена в 1970 році і розташована в Сан-Франциско. Акції Visa торгуються на NYSE, які біржовим символом є буква «V».

Щорічний торговий обіг за картами системи Visa становить понад 8,3 трлн. дол. США. Картки Visa приймаються до оплати у торговельній мережі понад 200 країн світу. Організація відіграє провідну роль у розробці інноваційних платіжних продуктів та технологій, які використовують 21 тис. фінансових організацій-членів платіжної системи та власники їх карток. На початку 2000-х близько 57% платіжних карток у світі припадало на систему VISA, тоді як її головний конкурент MasterCard мав приблизно 26%, а третя система American Express – близько 13%. Але вже до 2010 року ситуація кардинально змінилася: у світі обігу було 8 мільярдів платіжних карток, 29,2% з яких було випущено під брендом China UnionPay та 28,6% під маркою Visa. Однак Visa, як і раніше, лідирує у сфері застосування карток та за обсягом витрат. На MasterCard припадало 20% карт, частку American Express – всього 1,1%, на JCB – 0,8% і Discover – 0,7%.

На сьогоднішній день у світі налічується понад 2,0 млрд. карток Visa, які приймаються до оплати в 20 млн. різних установ по всьому світу.

Від MasterCard VISA відрізняється переважно тим, що орієнтована на операції в доларах, тоді як MasterCard — на операції в доларах і євро.

У 2007 році до складу Visa Inc. на правах філій увійшли Visa USA, Visa International, Visa Canada та Inovant. Visa Europe залишається у власності та керується європейськими фінансовими установами-членами асоціації.

У СРСР першим членом системи Visa в 1988 стало АТ «Інтурист», на базі якого була створена компанія Інтуркредиткард. Перші пластикові картки отримали члени олімпійської збірної, які брали участь в Олімпійських іграх 1988 р. у Сеулі. З 1989 членом Visa став Ощадний банк СРСР.

На сьогоднішній день система Visa International поділена на 6 регіонів:

  • AP Region – Азіатсько-Тихоокеанський регіон (включаючи Австралію та Нову Зеландію);
  • Canada Region – Канада;
  • Visa CEMEA – Центральна та Східна Європа, Близький Схід, Середній Схід та Африка;
  • Visa Europe – В основному країни Західної Європи;
  • LAC Region – Латинська Америка та Карибський регіон;
  • US Region – США.

VISA випускає три типи карток:

  1. дебетові карти (гроші кладуть на ощадний рахунок, а потім вони списуються у разі їх витрачання);
  2. кредитні картки (клієнт вносить щомісячний платіж на погашення заборгованості, і навіть гасить наростаючі відсотки);
  3. заздалегідь оплачені картки (оплата за допомогою розрахункового рахунку, на який не можна виписувати чеки).

VISA_cards

На сьогоднішній день Віза випускає такі види карток:

Visa Electron — найпростіша картка, за якою, як правило, встановлюються мінімальні ліміти на операції та мінімальні гарантії. Цей тип карти не має опуклих елементів, що обмежує можливість використання цього виду карток у терміналах, заснованих на зняття відбитка з картки (механічне копіювання без підключення до бази даних).

Visa Classic — картка зі стандартним набором функцій, що дозволяє здійснювати платежі у більшості торгових точок, що приймають картки, бронювати товари та послуги в Інтернеті тощо.

Visa Virtual card — картка для здійснення платежів у мережі Інтернет. Часто “випускається” без фізичної видачі картки. Фактично це надання тільки реквізитів картки (номер, CVV2-код, термін дії), які можна використовувати для оплати в мережі Інтернет. Такі карти, як правило, заздалегідь оплачені в момент емісії і не передбачають можливість поповнення.

Visa Gold — має додаткові гарантії платоспроможності власника, вищі платіжні та кредитні ліміти в порівнянні з Classic, а також ряд додаткових сервісів, серед яких: експрес-видача готівки, екстрена заміна картки у разі її втрати, додаткові знижки та привілеї у таких сферах, як подорожі, прокат автомобілів, покупки ексклюзивних товарів та послуг.

Visa Platinum – елітна карта, яка надає її власнику можливість отримувати додаткові послуги та знижки в обсягах, що перевищують привілеї власників карток Gold.

Visa Signature — продукт для багатих клієнтів, відмінною рисою якого є максимальна купівельна спроможність, підвищені ліміти, ексклюзивні послуги у сфері відпочинку, покупок та подорожей, консьєрж-сервіс та спеціальні можливості на особистій сторінці в Інтернет.

Visa Infinite – Найпрестижніша карта для клієнтів з високою платоспроможністю. У ряді випадків кредитний ліміт за такою карткою необмежений.

Visa Black Card – Іміджевий елітарний продукт. Матеріалом для виготовлення є патентований спеціальний вуглепластик. Позиціонується як символ власності власника до верхівки суспільства. Через підвищені вимоги, у США власниками цієї картки можуть стати не більше 1% жителів. Власник такої картки забезпечується послугами консьєрж-сервісу, туристичною страховкою, може зупинятися у VIP-залах міжнародних аеропортів тощо.

Visa Business Credit, Visa Business Debit, Visa Business Electron Card, Visa Corporate, Visa Fleet, Visa Debit, Visa Prepaid Card – Картки, які позиціонуються як продукти для бізнесу (див. Visa Business).

Visa TravelMoney — картка призначена для безпечного перевезення грошей, наприклад, у подорожі та є більш технологічним аналогом дорожніх чеків. Як правило, за цим видом карток можливі тільки операції зняття готівки в банкоматах, однак окремі банки допускають інші операції.

Visa Buxx — картка призначена для підлітків, батьки яких зараховують на картку безготівкові «кишенькові гроші» та контролюють їхній рух за рахунком.

Visa Horizon – Дебетова карта, яка зберігає кошти на самому чіпі, попередньо переавторизовуючи їх з рахунку в банку. При її використанні немає потреби встановлювати зв’язок у режимі реального часу з банком-емітентом для отримання авторизації. Вся інформація про доступний баланс знаходиться на карті в пам’яті вбудованого чіпа і доступна для читання терміналом в торговій точці. Утримувач картки при необхідності може поповнити баланс на картці зі свого рахунку у банку або через банкомат, або через один із терміналів у торговельній мережі чи відділеннях банку. Ідеально підходить у тих випадках, коли існують проблеми зі зв’язком або такий взагалі відсутній.

Visa Payroll – Картка, яка відразу після придбання надає страховку особистого майна її власника. Загальна сума страховки не може перевищувати 50 тис. дол. на одну особу. Такі картки поки що випускаються тільки в США.

Visa Check, Visa Gold Check і Visa Business Check, Visa Platinum Check – Карти, створені для співпраці за програмами накопичення миль у авіаперевізників.

Visa Cash або, як ще її прийнято називати, «електронний гаманець», є передоплаченою карткою і поєднує в собі зручність платіжних карток із захищеністю та функціональністю вбудованого чіпа. Карта Visa Cash дозволяє легко і швидко оплачувати дрібні витрати, тому в основному може використовуватися для покупки недорогих предметів, таких як газети, квитки в кіно, для оплати нетривалих телефонних переговорів і т. д. Карта Visa Cash може бути поповнюваною, або одноразовою . Рішення про це приймається банком-емітентом, що видає картку, та погоджується з клієнтом.

Visa Purchasing — картка пропонується банками з 1994 р. та призначена для обліку витрат на офісні потреби. Карта може бути використана як середніми, так і великими компаніями та видається, як правило, людям, які відповідають у цих компаніях за господарську діяльність. Її використання дозволяє компаніям як приватного, і державного сектора обходитися без потребує багато праці та паперів процесу оформлення невеликих закупівель товарів та послуг. Карта безпосередньо призначена для закупівлі товарів та оплати послуг у розмірі 5 тисяч доларів США. Для даних карток до банків пред’являються вимоги за спеціальною формою звітності при виставленні рахунків. Завдяки цій формі підприємство може суттєво заощадити на адміністративних витратах, пов’язаних із придбанням товарів, а також отримати інформацію, аналіз якої може бути взятий за основу для проведення переговорів із постачальниками товарів та послуг щодо більш вигідних умов співробітництва.

Visa Commercial — створює просту консолідацію видаткових даних з усіх відділів, підрозділів та дочірніх підприємств компанії, що забезпечує інтегрований огляд усіх витрат на проведення заходів та закупівель, а також витрат на відрядження.

Слід звернути увагу на те, що в деяких країнах або регіонах доступні не всі види карток; це може бути пов’язане з особливостями законодавства тієї чи іншої країни, а також регіональними обмеженнями платіжної системи.

Розміри пластикової картки Visa: 53,98×85,60×0,76 мм. З 1984 р. як елемент захисту на картках Visa у місці ембосування 4-х останніх цифр повного номера карти з’явилася прямокутна голограма з голубом.

(Див. Міжнародна платіжна система, Платіжна картка, Платіжна організація, Платіжна система).

Залишити коментар:

Site Footer