Відмова у отриманні кредиту

Відмова у отриманні кредиту. Банк має право відмовити у видачі кредиту без пояснення причини. Ця умова зазвичай прописується у заявці (оферті) на кредит. За результатами оцінки позичальника банк може схвалити позику меншу суму.

Причинами відмови в отриманні кредиту можуть бути:

  1. Низький рівень доходу (тобто рівень кредитоспроможності). Кожен банк оцінює його по-своєму.
  2. Негативна кредитна історія (є прострочена заборгованість понад 60 днів).
  3. Надання недостовірних та/або не точних даних про себе в анкеті. Будьте уважні під час її заповнення.
  4. Позичальник є безробітним.
  5. Відсутність офіційного підтвердження наявного доходу.
  6. Трудовий стаж на останньому місці роботи менше 6 місяців, а загальний – менше одного року.
  7. Часта зміна роботи.
  8. Місце роботи відноситься до підвищеної категорії ризику для життя позичальника (дуже часто відмови приходять пересічним співробітникам МНС, МВС, Мінооборони тощо).
  9. Професія позичальника не затребувана ринку праці. Для банку є ризик, що у разі звільнення він не зможе швидко знайти нову роботу.
  10. Вік позичальника. Банки вважають за краще видавати кредити людям середнього віку 25-50 років. Також фінустанови дивляться на те, щоб термін остаточного погашення кредиту, що видається, настав раніше, ніж настане пенсійний вік позичальника.
  11. Відсутність вищої освіти. Не є основним фактором для відмови, але низка банків вважає його наявність підтвердженням певного соціального та матеріального рівня.
  12. Відсутність домашнього стаціонарного телефону.
  13. Непрацюючий чоловік/дружина та наявність трьох і більше дітей молодшого віку.
  14. Близький родич позичальника має погану кредитну історію.
  15. Для осіб чоловічої статі відсутність військового квитка або приписного посвідчення з відміткою про відстрочення служби в армії.
  16. Відсутність будь-якої власності (дачі, квартири, земельної ділянки, автомобіля).
  17. Прописаний у регіоні, де банк чи колекторська агенція-партнер не працює. У разі не виплат чи прострочень такої людини банку буде складно знайти.
  18. Неблагонадійність. Потенційний позичальник притягувався раніше до кримінальної відповідальності, мав судимість. Систематична несплата штрафів, аліментів тощо.
  19. Високий рівень боргового навантаження. Наприклад, потенційний позичальник вже має кілька кредитів. Або сумарні ліміти за кредитними картками, незалежно від того витрачає позичальник їх повністю чи ні, великі. Адже більшість банків походять від того, що всі ліміти за кредитними картками можуть бути позичальником витрачені одномоментно.
  20. Часто банки відмовляють у видачі мікрокредиту людям із високим заробітком.

На негативне рішення банку видачі кредиту можуть вплинути дані чинники, як окремо, і у сукупності. Наприклад, у позичальника позитивна кредитна історія та рівень доходу відповідає вимогам банку, але позичальник має високий рівень боргового навантаження: є кредитні картки або непогашений кредит.

Причиною відмови може також бути і банківська помилка.

Залишити коментар:

Site Footer