Трапінг

Трапінг, або «ліванська петля», – Вигляд шахрайства з використанням банкоматів. Шахрай у картридер вставляє шматок фотоплівки (може бути використаний і інший матеріал, частіше пластик), надрізаний таким чином, що карта, потрапляючи в проріз, не повертається назад власнику, а потрапляє до якогось конверта, який згодом вилучається шахраєм.

У момент, коли карта потрапляє в пастку, зловмисник опиняється поруч із потерпілим і пропонує йому запровадити повторно ПІН-код, мотивуючи це тим, що з ним напередодні сталася подібна ситуація, і це допомогло повернути картку. Після «неуспішних» вводів ПІН-коду пластик, звичайно, не повертається, і шахрай радить звернутися до банку. Коли потерпілий йде, конверт разом із карткою витягується шахраєм із банкомату. У результаті у злочинця не лише виявляється картка потерпілого, а й інформація про її ПІН-код.

Щоб уникнути такої ситуації, за жодних обставин не можна передавати інформацію про ПІН-код третім особам. Необхідно одразу звертатися до центру клієнтського обслуговування свого банку.

Існує також кеш-трапінг. У дослівному перекладі з англійської Cash-Trapping означає «захоплення готівки». Афера складається з двох дуже простих кроків. Шахрай за допомогою грубого та широкого двостороннього скотчу прикріплює на шторку видачі грошей із банкомату дешеву металеву пластинку (або такого ж кольору, як і банкомат). Її можна придбати в першому-ліпшому будівельному магазині. Встановлення такої платівки у шахрая займає лише 5-7 секунд. А далі він просто спостерігає за розвитком подій.

Людина, яка хоче зняти з цього банкомату свої гроші, проводить усі необхідні операції з карткою. Після цього на екрані зазвичай з’являється інформація про те, що кошти видані, можна забрати їх. Але жодної купюри через цю платівку клієнт не бачить. Не розуміючи, що сталося, він забирає картку та йде до банку — з’ясовувати обставини інциденту. Тим часом шахрай підходить до банкомату, відклеює платівку та забирає видані гроші. Тоді йде до наступного банкомату, щоб не викликати підозр у перехожих.

Більшість банкоматів налаштовані так, якщо людина через 30 секунд після видачі коштів не забирає купюри, то банкомат автоматично втягує їх назад. Власне, тому шахраї користуються клейкою стрічкою. Тож гроші приклеюються до неї. До речі, що більше однакового розміру купюр видає банкомат, то більша ймовірність того, що ці гроші приклеються до платівки. Одна або дві купюри мають малу товщину для того, щоб зачепитися за скотч.

Залишити коментар:

Site Footer