Торговий портфель (торгова книга) (Trading Book) – частина загального портфеля банку, що складається з об’єктів, за якими банк має чіткі наміри продати їх у найближчому майбутньому та отримати спекулятивний дохід від коливання цін (курсів). Як правило, до торгового портфеля відносяться цінні папери, валюта та банківські метали. До торгового портфеля також належить і частина позиції банку, що утворилася внаслідок проведення клієнтських операцій.
Торговий портфель — сукупність фінансових інструментів, що мають ринкову вартість та придбані кредитною організацією з метою подальшого перепродажу, включаючи інструменти на кшталт «РЕПО».
До торгового портфелю відносяться цінні папери, що котируються, куповані з метою отримання доходу від їх реалізації (перепродажу), а також цінні папери, які не призначені для утримання в портфелі понад 180 днів і можуть бути реалізовані. Тобто, торговий портфель цінних паперів — це цінні папери, придбані банком для перепродажу і з метою отримання прибутку від короткострокових коливань їх ціни. До торгового портфеля цінних паперів можна віднести лише високоліквідні цінних паперів.
З погляду управління банком керівництво має мати оперативну інформацію про поточної вартості об’єктів, які входять у торговий портфель. Тому торговий портфель підлягає постійної переоцінці щодо визначення актуальної ринкової вартості і тому перебуває під впливом ризику зміни ринкових умов.
(Див. Банківський портфель, Портфель цінних паперів банку).