Що таке тарифна збірка банку?
Тарифна збірка банку – Таблиця, в якій розміщені ціни на послуги кредитної організації. Часто у договорі з клієнтом тарифи не вказуються. Натомість розміщується посилання на тарифну збірку. Тарифні збірники банків бувають кількох видів. По-перше, загальні, де зведено ціни на всі послуги. По-друге, у вигляді пакетів послуг, які пропонуються клієнтам, наприклад, за платіжними картками. Часто тарифи поділяються за категоріями послуг, або створюються окремі збірники для різних груп клієнтів: для юридичних та фізичних осіб.
Тарифна збірка для юридичних осіб
Тарифний збірник для юридичних осіб містить розцінки на такі види послуг:
- відкриття розрахункового рахунку. Засвідчення копії документів, необхідних при відкритті рахунку, картки із зразками підписів та відбитка печатки;
- ведення розрахункового рахунку – найчастіше обходиться клієнту певну фіксовану суму на місяць, але у низці банків ця послуга надається безкоштовно;
- одержання грошей на розрахунковий рахунок;
- виконання платіжних доручень;
- надання дублікатів виписок;
- касові операції – внесення та зняття готівки;
- документарні послуги;
- ряд інших послуг, залежно від банку.
Тарифна збірка для фізичних осіб
Тарифна збірка для фізичних осіб включає вартість послуг, що надаються приватним особам. Це відкриття та ведення розрахункового рахунку (найчастіше безкоштовно, але у ряді випадків встановлюється вартість місячного обслуговування), грошові перекази з розрахункового рахунку, у т.ч. термінові, зміна реквізитів вже відправленого платежу, розшук втрачених сум, операції з безготівковою валютою та ін. Крім того, у тарифному збірнику для фізосіб майже завжди присутній розділ вартості касових операцій – внесення та зняття готівки. Окремо обумовлюються тарифи на відкриття та ведення кредитних рахунків, хоча у низці банків ця послуга безкоштовна.
У тарифних збірниках для фізичних осіб часто є розділ, присвячений іпотеці. У ньому як додаткові послуги банку прописуються такі дії, як завірення та надання копій документів, погодження перепланування в закладеній квартирі, розгляд заяви про зміну майна, що перебуває в заставі, поручителів, складу застрахованих осіб та ін.
Як правило, окреме місце у тарифному збірнику займають розцінки за банківськими картками. Причому ключовими моментами у разі є розмір мінімального платежу, комісія за зняття готівки, терміни внесення коштів за кредитами, штрафи за прострочення, грейс-період. Іноді тарифи на обслуговування дебетових і кредитних карток наводяться у вигляді зведеної таблиці, що дає можливість порівняти банківські продукти та вибрати найбільш підходящий.
Щоб мати повне уявлення про те, в які відносини та на яких клієнт вступає з банком, тарифний збірник необхідно ретельно вивчити. Тільки таким чином можна бути цілком упевненим у тому, скільки і за що доведеться платити у майбутньому.
Крім того, у договорі між клієнтом та кредитною організацією зазвичай прописано право останньої вносити зміни до тарифів. Для цього, за угодою, буває достатньо, наприклад, розмістити нову збірку на офіційному сайті фінансової організації за два тижні до набуття чинності. Тому клієнту необхідно час від часу відвідувати сайт банку, щоб переконатися, що тарифи залишилися без змін.