Тезаврація

Тезаврація (англ. thesaurisation від грец. thesaurus – накопичення багатства) – процес утворення скарбів (нагромаджень) фізичними особами. Тезаврація – одна з функцій повноцінних (металевих) грошей (див. Функції грошей).

Тезаврація — накопичення грошей та цінностей без їх активного використання шляхом їх вилучення з обігу. Тезаврація виступає як стихійний природний регулятор кількості грошей в обігу. При надлишку повноцінних грошей у обігу вони автоматично переходять у стан скарбів і, навпаки, у процесі детезаврації поповнюють готівково-грошовий обіг.

На державному рівні накопичені кошти виступають у вигляді золотого запасу (резервів); для фізичних осіб є матеріальним втіленням багатства.

Таким чином, тезаврування є:

  1. вилучення дорогоцінних металів, монет та банкнот з обігу з метою накопичення, а не отримання доходів, в очікуванні зростання їх вартості або одержання прибутку в майбутньому;
  2. накопичення дорогоцінних металів (у вигляді злитків, монет, ювелірних виробів) приватними власниками у вигляді скарбу чи страхових фондів. У сучасних умовах тезаврація обумовлена ​​насамперед прагненням застрахувати капітали та заощадження від інфляційного знецінення, а також під загрозою втрат у періоди соціальних потрясінь та глибоких економічних та політичних криз;
  3. створення золотого запасу держави.

Залишити коментар:

Site Footer