Стренгл (strangle) – одна з форм ринкової стратегії із застосуванням опціонів колл (call – право на покупку активу за ціною страйка, тобто ціною виконання) і путів (put – право на продаж активу за ціною страйка) на один і той же базисний актив з однаковими датами закінчення, але із різними цінами виконання.
Купівля стренгла – одночасна покупка опціонів кол і пут з однаковими датами закінчення. Продаж стренгла – одночасний продаж опціонів кол і пут з однаковими датами закінчення.
Стратегію стренгл інвестор використовує для тих самих цілей, що й стратегію стелаж, проте вона більш приваблива при продажу стренгла (тобто для продавців опціонів), оскільки дозволяє отримувати прибуток у більш широкому діапазоні ринкових цін.
Стренгл є поєднанням колів і путів на той самий базисний актив з одним терміном закінчення контрактів, але різними цінами виконання. Обидва опціони є довгими або короткими. Якщо інвестор купує опціони, то кажуть, що він купує стренгл, а позицію називає довгий стренгл. Якщо він продає опціони, то він продає стренгл, і позицію називають короткий стренгл.
У перекладі з англійської мови Strangle означає «душити» або «тиснути». Ці слова не можна вважати за звучанням привабливими, тому вирішено було вибрати англійський варіант для назви цієї стратегії.
Безсумнівно важливим фактором є те, що такий метод найкраще використовувати перед тим, як очікуються значні рухи на ринку. Наприклад перед публікацією важливих економічних новин. Для роботи з цієї стратегії трейдеру необхідно більше приділяти уваги вивченню економічного календаря і, вивчивши розклад виходу фундаментальних даних, знати початок часу розвитку майбутніх подій. Потім потрібно, приблизно за хвилину до виходу новин, зробити покупку бінарних опціонів Колл і Пут. З описаного вище прикладу, можна дійти невтішного висновку, що стратегія задоволена нескладна. Трейдеру необов’язково давати оцінку та робити аналіз за поточним становищем ринку або застосовувати для цього індикатори бінарних опціонів.
Після того, як ціна рушить у якомусь напрямку, трейдеру можна буде продати опціон, який знаходиться в мінусі з невеликим збитком і чекати на експірацію опціону з прибутком. Тим часом, для максимально можливого отримання прибутку, учаснику ринку достатньо зробити повторну купівлю опціону в тому напрямку, в якому почався рух ринку. Якщо трейдер купив всього лише два різні опціони, велика ймовірність надходження пропозиції від брокера, зробити покупку збиткового опціону, за тими цінами, які вигідні йому, в результаті чого прибуток буде невелика. Але в будь-якому разі результат буде хоч і невеликим, але позитивним.