Реінвестування

Реінвестування (reinvestment) – переміщення капіталу з одних активів до інших більш ефективних об’єктів інвестування в процесі інвестиційної діяльності підприємства.

Реінвестування – повторне, додаткове вкладення власного чи іноземного капіталу в економіку у формі нарощування раніше вкладених інвестицій за рахунок отриманих від них доходів, прибутку.

Реінвестування – це фінансова процедура збільшення інвестиційного капіталу шляхом додаткових фінансових інвестицій у виробничі або фінансово-економічні проекти, об’єкти підприємницької діяльності, а також повторного вкладення фінансових коштів, отриманих за рахунок доходів, отриманих в результаті інвестиційної діяльності, з метою отримання додаткового прибутку та капіталізації початкових інвестицій. Таке інвестування дозволяє концентрувати інвестиції щодо одного об’єкті, розширювати виробництво. Сферою фінансових реінвестицій є цінні папери, а реальних інвестицій – основний та оборотний капітал.

Реінвестування (plough-back) – система фінансування інвестицій у компанії шляхом реінвестування прибутків. Вона відрізняється від фінансування інвестицій за допомогою позик чи нового випуску акціонерного капіталу (equity capital). Перевага реінвестування полягає у збереженні контролю та зниженні співвідношення між власними та позиковими коштами (gearing), якщо компанія брала позики у минулому періоді. Недолік полягає в тому, що повна залежність від внутрішніх засобів обмежує можливий розвиток. Реінвестування також може застосовуватися у нових компаніях.

У банківській сфері термін реінвестування означає приєднання нарахованих відсотків до депозиту (так званий вклад із капіталізацією відсотків).

Залишити коментар:

Site Footer