Private banking

Private banking – Комплекс фінансових і нефінансових послуг, що надаються банками приватним клієнтам, які мають великий капітал. Основними видами послуг у рамках private banking є:

  • управління капіталом на основі індивідуально розробленої інвестиційної стратегії;
  • надання традиційних банківських послуг за спеціальними програмами;
  • надання консалтингових послуг з фінансових та правових питань, що стосуються оптимізації оподаткування, планування сімейного бюджету, розробки пенсійної програми, підбору страхових продуктів, успадкування, шлюбних контрактів, перевірки легальності операцій тощо;
  • надання послуг нефінансового характеру, так званий LifeStyle management – організація життя та навчання за кордоном, допомога в організації відпочинку, придбання або оренда житла, автомобілів, бронювання готелів, придбання квитків на престижні міжнародні заходи, аукціони тощо.

Інвестиційна стратегія з урахуванням побажань клієнта може передбачати вкладення коштів у депозити, цінні папери, нерухомість, банківські метали, коштовності, антикваріат. Зазвичай клієнту пропонується на вибір кілька інвестиційних стратегій, що поєднують різні варіанти вкладення коштів.

Крім прямого управління активами, надається комплексне брокерське обслуговування на ринку цінних паперів, відкриття та ведення рахунків у цінних паперах, надання аналітичних оглядів про стан ринку цінних паперів, нерухомості, антикваріату.

Private banking здійснюється на основі договору клієнта та банку про індивідуальне банківське обслуговування. В американських банках таку можливість надають клієнту, якщо він має на рахунку не менше 5 млн. дол. США, у швейцарських банках — 1 млн. дол., у європейських — від 300 тис. дол. США. У країнах СНД ця сума може бути меншою — починаючи зі 100 тис. дол. США. Розмір капіталу, за якого послуга private banking була б рентабельною, має перевищувати 100 тис. дол. США. Така сума необхідна на формування диференційованого інвестиційного портфеля. До потенційних клієнтів private banking вітчизняні банки відносять тих, чий щомісячний дохід перевищує 5 тис. дол. США, а також політиків, високопосадовців, керівників підприємств, відомих спортсменів, діячів культури.

Технологія private banking базується на комплексному конфіденційному та індивідуальному обслуговуванні на основі закріплення за кожним клієнтом персонального менеджера, який обслуговує клієнта на першу вимогу. Крім управління капіталом, персональний менеджер може надавати різні консультації, доставити документи або необхідну суму готівки в будь-яке зручне для клієнта місце та час, взяти на себе турботи щодо погашення відсотків за кредитом, сплати внесків за страховками, надати юридичну консультацію з таких питань як складання заповіту , передача спадщини, оформити клієнту платіжні картки Gold, Platinum, Infinite, забезпечити вигідний переказ або спосіб переведення в готівку грошей. Вартість українського private banking у розрахунку на 100 тис. дол. США, переданих в управління, становить приблизно від 3 тис. дол. на рік. Поки що ринок українського private banking становить менше 1% від загального обсягу банківських послуг фізичним особам. У Росії цей показник дорівнює 5-7%, а за кордоном – 30-40%.

В Україні private banking з’явився із середини 2000-х років. Лідером у сфері private banking є УкрСиббанк. Цей напрямок обслуговування клієнтів розвивають також “Приватбанк”, “Райффайзен Банк Аваль”, “Укрсоцбанк”, “ОТРBank” та інші банки. Світовими лідерами private banking у 2010 р. були JP Morgan, Goldman Sachs, UBS, Credit Suisse, HSBC, Citigroup, Deutsche Bank, BNP Paribas.

(Див. Банківські операції).

Залишити коментар:

Site Footer