Права вкладника

Права вкладника – певні статутом кредитних організацій права громадян, які зберігають свої заощадження на рахунках за вкладами.

Вкладником вважається особа, на ім’я якої прийнято вклад та видано відповідні документи. Вкладниками можуть бути як резиденти, і нерезиденти країни.

Вклади приватних осіб у кредитних організаціях мають строго добровільний характер.

Вкладник має право:

  • на отримання доходу, який виплачується йому у вигляді відсотків та виграшів, та визначається рівнем процентних ставок за вкладами та депозитами відповідно до кон’юнктури ринку;
  • відкривати один або кілька вкладів без обмеження граничного розміру в будь-якій кредитній організації та зберігати їхній необмежений термін;
  • отримувати вклад частинами чи повністю;
  • здійснювати безготівкові розрахунки, переводити внесок із однієї філії кредитної організації до іншої;
  • вказувати осіб, яким вклад заповідається, видавати довіреність щодо розпорядження вкладом.

Вкладник розпоряджається вкладом особисто або через свого представника шляхом надання йому довіреності. Вкладами, внесеними будь-ким на ім’я неповнолітнього, що не досяг 18 років, розпоряджаються:

  • до досягнення неповнолітнім 15 років – його батьки чи опікуни;
  • після досягнення 15 років – він сам за згодою своїх батьків або піклувальників.

Вкладами, внесеними самим неповнолітнім на своє ім’я, та вкладами, що утворилися шляхом перерахування заробітної плати або інших грошових заробітків, які належать неповнолітньому від підприємств, організацій тощо, неповнолітній розпоряджається самостійно.

Кредитні організації зберігають у таємниці відомості про вкладника, про здійснювані ним операції та стан рахунків за вкладами (див. Банківська таємниця). Вкладник може безготівковим шляхом сплатити за квартиру, електроенергію, газ, телефон, за утримання дітей у дитячих закладах тощо. (за дорученням вкладника кредитна організація спише з його рахунку за вкладом зазначену суму та перерахує на рахунок організації, якою вкладник має сплатити гроші).

За іменним вкладом вкладником вважається особа, на ім’я якої прийнято вклад. Якщо ж вклад внесено на ім’я іншої особи, то в цьому випадку інша особа стає вкладником з усіма правами, що звідси випливають.

За вкладом на пред’явника вкладником вважається кожен, який пред’явив банківську ощадну книжку на пред’явника та контрольний лист до неї.

Залишити коментар:

Site Footer