Правило SX

Правило SX (SX rule) – нормативний документ Комісії з цінних паперів та бірж США (Securities and Exchange Commission, SEC), що регламентує формат та зміст фінансових звітів для фахівців з цінних паперів.

Правило SX вимагає від компаній та їх філій подання всієї необхідної (позитивної або негативної) інформації (англ. disclosure) про цінні папери, що випускаються, яка може вплинути на прийняття інвесторами рішень.

Правило SX при кваліфікації вимоги до надання інформації з цінних паперів передбачає застосування принципу матеріальності (істотності) (див. Сумарна помилка), який обмежує інформацію тим обсягом, який слід довести до середнього вкладника (інвестора).

Комісії з цінних паперів та бірж (КЦББ) уповноважена встановлювати стандарти з обліку та звітності для фірм, що підпадають під її юрисдикцію. Правило SX містить основні напрями регулювання бухгалтерського обліку та звітності. КЦББ прийняла Правило SX – “Форма, зміст та вимоги до фінансової звітності” у 1940 р.

Правилом SX окреслено вимоги КЦББ до даних фінансової звітності та ступеня її відкритості. Цими вимогами визначаються вимоги до форми та змісту всієї фінансової звітності, приміток до неї та будь-яких переліків, що є частиною документа про реєстрацію цінних паперів на додаток до положень:

  1. Закону про цінні папери 1933;
  2. Закону про цінні папери та біржі 1934 р., включаючи положення про річну та іншу звітність, заяви про отримання довіреності (повноваження, що надаються кому-небудь власником цінних паперів на дії від його імені на зборах акціонерів) та інформаційних повідомленнях;
  3. Закону про холдингові компанії у комунальному господарстві 1935 р. та про відповідну річну звітність;
  4. Закону про інвестиційні компанії 1940 р. та про відповідну річну звітність.

Правило SX складається з 12 статей наступного змісту

1 Застосування правила SX (Визначається форма та зміст документа про реєстрацію цінних паперів та звітності, до якої застосовується правило SX, а також використовувана термінологія).

2 Професійна придатність бухгалтерів (Встановлюються стандартні вимоги та визначаються види допустимих, з точки зору КЦББ, аудиторських висновків).

3 Загальна інформація, що включається до фінансової звітності (вказівки щодо складання фінансової звітності та включення до неї відомостей про посадових осіб, дати та періодичності подання, а також вимог до даних проміжної фінансової звітності, що включаються до документа про реєстрацію цінних паперів та заяву про отримання довіреності).

3А Консолідована та комбінована фінансова звітність (Вимоги до даної звітності).

4 Правила загального застосування (Правила порядку складання та оформлення, використання термінології, суттєвості та повноти).

5 Комерційні та промислові компанії.

5А Компанії на стадії становлення.

6 Зареєстровані інвестиційні компанії.

6А Безфілійні інвестиційні трасти.

6В Інвестиційні компанії, що випускають сертифікати з номінальною сумою.

6С Купівля службовцями акцій, розміщення депозитів та аналогічна діяльність.

7 Страхові компанії, крім компаній страхування життя.

7А Компанії страхування життя.

8 Групи (комітети), що випускають депозитні сертифікати.

9 Банківські холдингові компанії та банки.

10 Проміжна фінансова звітність.

11 Умовна фінансова інформація.

11А Звіт про потоки готівки.

12 Форма та зміст додаткових відомостей.

Правило SX також визначає порядок складання деяких приміток та фінансових відомостей, необхідних складання звітності КЦББ.

Правило SX визначає стандарти бухгалтерських звітів. Вимогами до складання наказується, що бухгалтерський звіт має бути:

  1. датований;
  2. власноручно підписано;
  3. вказувати місце складання (місто та штат);
  4. відповідати звітності за вказаний період.

Вимоги стосуються також проведення аудиту, складання аудиторського висновку та винятків, що відображаються у ньому.

Залишити коментар:

Site Footer