Портфель реальних інвестицій

Портфель реальних інвестицій (real investment portfolio) — сформована сукупність проектів, що реалізуються, та інших об’єктів реального інвестування, підпорядкована певним цілям інвестиційної діяльності підприємства.

Портфель реальних інвестицій, що формується підприємствами, має низку особливостей, зумовлених специфічними рисами реальних інвестицій.

  1. Реальне інвестування є основною формою реалізації стратегії економічного розвитку підприємства. Ця стратегія забезпечується здійсненням ефективних реальних інвестиційних проектів, а процес стратегічного розвитку є сукупністю цих проектів, реалізованих у часі. Реальне інвестування дозволяє підприємству здійснювати вихід нові товарні і регіональні ринки, і навіть забезпечувати постійне зростання своєї ринкової вартості.
  2. Реальне інвестування тісно пов’язане із операційною діяльністю підприємства. В результаті реального інвестування підприємство може розширити межі своєї операційної діяльності, збільшити обсяг виробництва та реалізації продукції, розширити асортимент товарів, що випускаються, підвищити їх якість, знизити поточні витрати і т.д. Від успішної реалізації реальних проектів залежать параметри майбутнього операційного процесу та високі темпи розвитку підприємства.
  3. Реальні інвестиції забезпечують, як правило, стійкіший рівень рентабельності порівняно з фінансовими інвестиціями. Ця закономірність дозволяє точніше прогнозувати фінансові результати, що мотивацією до підприємницької діяльності у реальному секторі економіки.
  4. Реалізовані реальні інвестиції забезпечують підприємству стабільний грошовий потік. Чистий грошовий потік формується за рахунок амортизаційних відрахувань від основних засобів та нематеріальних активів навіть у ті періоди, коли експлуатація реалізованих реальних інвестиційних проектів не приносить підприємству прибутку.
  5. Реальні інвестиції мають високий рівень захисту від інфляції. В умовах інфляційної економіки темпи зростання цін на багато об’єктів реального інвестування найчастіше випереджають темпи зростання інфляції.
  6. Портфель реальних інвестицій є висококапіталемістким, що пов’язано з великою капіталомісткістю проектів, що входять в портфель.
  7. Портфель реальних інвестицій найбільш ризиковий, що з високим ризиком морального старіння реальних інвестицій. Стрімкий технологічний прогрес сформував тенденцію збільшення даного ризику на стадії як здійснення реальних інвестиційних проектів, і їх експлуатації.
  8. Портфель реальних інвестицій відрізняється низькою ліквідністю. Це пов’язано з вузькоцільовою спрямованістю більшості форм реальних інвестицій, що практично не мають у незавершеному вигляді альтернативного господарського застосування. У зв’язку з цим компенсувати у фінансовому плані неправильні управлінські рішення, пов’язані з початком здійснення реальних інвестицій, дуже складно.
  9. Портфель реальних інвестицій є найскладнішим в управлінні.

Формування портфеля реальних інвестицій здійснюється після того, як конкретизовано цілі інвестиційної стратегії, визначено пріоритетні цілі формування інвестиційного портфеля в цілому, а також оптимізовано пропорції формування сукупного інвестиційного портфеля за основними його видами з урахуванням обсягу та структури інвестиційних ресурсів.

Виходячи із системи пріоритетних цілей та проектованого обсягу інвестиційних ресурсів процес формування портфеля реальних інвестицій проходить такі етапи:

  1. Пошук варіантів реальних інвестиційних проектів для можливої ​​реалізації, який здійснюється підприємством незалежно від наявності вільних інвестиційних ресурсів, стану інвестиційного ринку та інших чинників. Банк залучених до опрацювання інвестиційних проектів завжди має значно перевищувати їхню кількість, що передбачається до реалізації. Чим активніше організований пошук варіантів реальних інвестиційних проектів, тим більше шансів сформувати ефективний портфель.
  2. Розгляд та оцінка бізнес-планів окремих інвестиційних проектів здійснюється з метою підготовки необхідної інформаційної бази для експертизи окремих якісних характеристик.
  3. Первинний відбір інвестиційних проектів для більш поглибленого аналізу здійснюється за певною системою показників.

Залишити коментар:

Site Footer