Поділ — реорганізація існуючої юридичної особи шляхом припинення її діяльності з передачею всіх прав та обов’язків новоствореним юридичним особам. Створення нових юридичних осіб має відбуватися із дотриманням вимог, встановлених чинним законодавством.
Зокрема при поділі акціонерного товариства рада директорів (наглядова рада) товариства, що реорганізується, виносить на рішення загальних зборів акціонерів питання про реорганізацію товариства у формі поділу, порядку та умови поділу, про створення нових товариств та порядок конвертації акцій реорганізованого товариства в акції створюваних товариств.
Загальні збори акціонерів товариства, що реорганізується, приймає рішення про реорганізацію товариства у формі поділу, порядку та умовах поділу та створення нових товариств і порядку конвертації акцій суспільства, що реорганізується в акції створюваних товариств, про затвердження роздільного балансу.
Загальні збори акціонерів кожного новоствореного товариства приймають рішення про затвердження його статуту та обрання ради директорів (наглядової ради).
При поділі суспільства всі його права та обов’язки переходять до двох або кількох новостворених товариств відповідно до роздільного балансу.
Поділ вважається закінченим після державної реєстрації новостворених товариств та внесення органом державної реєстрації відповідного запису про припинення суспільства, що реорганізується, в єдиний державний реєстр юридичних осіб. Суспільство має не пізніше 30 днів з дати прийняття рішення про поділ у письмовій формі повідомити про це кредиторів, які у свою чергу не пізніше 60 днів з дати направлення їм повідомлення мають право вимагати (у письмовій формі) від товариства припинення або дострокового виконання зобов’язань та відшкодування збитків. .