Податкове правопорушення

Податкове правопорушення (violation of tax law) – винно вчинене протиправне (порушуючи законодавство про податки та збори) діяння (дію або бездіяльність) платника податків, податкового агента та інших осіб, за яке Податковим кодексом встановлено відповідальність.

Для кваліфікації податкового правопорушення необхідно встановлення факту порушення законодавства про податки та збори (за допомогою встановлення точної відповідності фактичних ознак скоєного діяння ознак складу податкового правопорушення) та провини (навмисне або з необережності).

Податковий кодекс містить закритий перелік податкових правопорушень, які встановлено юридична відповідальність. Склади правопорушень з інших порушень законодавства про податки та збори, що містять ознаки адміністративного правопорушення чи злочину, визначено законодавством про адміністративні правопорушення та кримінально-процесуальним законодавством.

Відповідальність за скоєння податкових правопорушень несуть організації та фізичні особи. Фізична особа може бути притягнута до податкової відповідальності з шістнадцятирічного віку. Винним у скоєнні податкового правопорушення визнається особа, яка вчинила протиправне діяння навмисне або з необережності.

Податкове правопорушення визнається скоєним зумисне, якщо особа, яка вчинила, усвідомлювала протиправний характер своїх дій (бездіяльності), бажала або свідомо допускала настання шкідливих наслідків таких дій (бездіяльності).

Податкове правопорушення визнається вчиненим з необережності, якщо особа, яка його вчинила, не усвідомлювала протиправного характеру своїх дій (бездіяльності) або шкідливого характеру наслідків, що виникли внаслідок цих дій (бездіяльності), хоча мало й могло це усвідомлювати.

Вина організації у скоєнні податкового правопорушення визначається залежність від вини її посадових осіб чи її представників, дії (бездіяльність) яких зумовили вчинення цього податкового правопорушення.

Залишити коментар:

Site Footer