Плаваючий валютний курс

Плаваюча валютний курс (floating exchange rate) – валютний курс, який встановлюється в умовах, коли ні держава, ні центральний банк не роблять жодних дій щодо підтримки її стабільності. Цей курс називають також гнучким валютним курсом. “Чисте” плавання означає, що ні уряд, ні центральний банк не проводять будь-яких інтервенцій на валютному ринку, і курс валюти встановлюється виключно під впливом гри ринкових сил. На відміну від «чистого» плавання, «брудне» плавання передбачає втручання керівних кредитно-грошових установ однієї чи обох країн у ситуацію на валютному ринку, однак ці інтервенції проводяться на їх розсуд і не мають систематичного характеру, спрямованого на повну стабілізацію валютного курсу.

Плаваючий валютний курс сьогодні характерний для більшості провідних валют і країн, однак якщо курс національної валюти опускається занадто низько або піднімається занадто високо, уряди і центральні банки втручаються, починаючи продавати або купувати її.

Плаваючий валютний курс – курс валюти, який встановлюється в результаті вільних коливань попиту та пропозиції як рівноважна ціна валюти на валютному ринку. При системі абсолютно гнучких валютних курсів коливання обмінного курсу нічим не обмежені, тому коливання обсягів експорту та імпорту, а, отже, і стану торговельного балансу, поточного рахунку та платіжного балансу в цілому можуть виявитися важкопрогнозованими, що може мати дестабілізуючу дію на економіку.

Валютний курс, що плаває, — перегляданий відповідно до умов контракту курс розрахункової валюти при здійсненні платежів відповідно до його рівня на валютному ринку на момент розрахунків.

Залишити коментар:

Site Footer